سه شنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۸

وزیر خارجه لبنان دراجلاس بازسازی غزه در قاهره تاکید کرد

داعش و اسراییل دو روی یک سکه هستند برای تقسیم منطقه ونابودی ملت های آن

داعش و اسراییل دو روی یک سکه هستند برای تقسیم منطقه ونابودی ملت های آن

خط امام : « جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان با تاکید به اینکه « داعش و اسراییل دو روی سکه طراحی تروریستی برای تقسیم منطقه ونابودی ملت های آن هستند»، گفت:جنایات اسراییل و داعش باید متوقف شود و برخی کشورها از توجیه این جنایات دست بردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، جبران باسیل روزیکشنبه دراجلاس بازسازی غزه در قاهره پایتخت مصر تاکید کرد: کاملا روشن است که اسراییل و داعش با روش های تروریستی و تخریبی درصدد نابودی منطقه هستند بنابر این همزمان باید برای حل قضیه فلسطین و جنگ با داعش اقدام کرد.

وی با بیان اینکه « ما صاحب قضیه فلسطین هستیم و باید این قضیه تا حل نهایی زنده بماند»، با طرح این سئوال که « بازسازی و یا متوقف کردن ویرانگر کدام مهمتر است؟» افزود: باید بسرعت جلوی اسراییل ویرانگر گرفته و جنایاتش متوقف شود.

وزیر خارجه لبنان، هرتلاشی را برای سازندگی و ساختن قابل تقدیر دانست اما خاطرنشان کرد، این برای بار سوم است که بعداز هر جنگ اسراییل علیه فلسطین بویژه غزه جمع شده ایم تا برای بازسازی تصمیم گیری کنیم واگر ماشین ویرانگر اسراییل متوقف نشود بازهم باید شاهد برگزاری این گونه تجمع ها باشیم.

باسیل با تاکید بر ضرورت فوری بازسازی نوار غزه، درعین حال گفت: تا چه زمانی اسراییل باید نابود و ویران کند و ما باید ویرانه ها را بسازیم ، پس برای توقف سریال ویرانگری چاره ای نیست باید ویرانگر را متوقف کرد.

وی با بیان اینکه « فلسطین قضیه اول است و کمک به مردم غزه و بازسازی آن ضرورتی اجتناب ناپذیر است» افزود: اینها کمترین اقدامی است که می شود برای مردم فلسطین انجام داد اما اقدام بزرگترمتوقف کردن رژیم نژاد پرست اسراییل است.

وزیرخارجه لبنان همچنین خواستار وحدت فلسطینی ها وکمک به دولت وحدت ملی تازه تشکیل شده این کشور شد و اظهارداشت: کشورهای عربی نمی توانند از وظیفه واجب خود در قبال قضیه فلسطین و ملت آن شانه خالی کنند.

جبران باسیل گفت که برخی کشورها نباید اقدات تروریست های تکفیری از جمله داعش را توجیه کنند.

وی با بیان اینکه هیچ توجیهی برای طفره رفتن از نبرد واقعی با داعش و مبارزه نظامی و فرهنگی با این اندیشه تاریک و پدیده خطرناک پذیرفته نیست، گفت که باید به جنایات داعش و بریدن سر بی گناهان پایان داد.

وزیر خارجه لبنان با انتقاد از اقدامات به اصطلاح ائتلاف ضد داعش ، تصریح کرد: آیا باید روزی اجلاسی جهانی برای بازسازی کل خاورمیانه بخاطر جنایات ویرانگر داعش و دیگر گروه های تروریستی تکفیری تشکیل شود؟

جبران باسیل در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: لبنانی های مقاوم و در راس آنها ارتش قهرمانش بدون اینکه سلاحی مناسب و هواپیمایی جنگنده داشته باشند، مانع پیشروی داعش به داخل خاک خود شده اند.

وی گفت: صاحبان قضیه فلسطین باید با تروریسم تکفیری از جمله داعش مبارزه کنند همانطور که از خاک ، وجود ، تمدن ، ادیان و ارزش های آن دفاع می کنند.

نوشته شده توسط خط امام در دوشنبه, ۲۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۳:۰۹ ق٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.