خط امام : ‘بان کی مون’ دبیرکل سازمان ملل متحد یکشنبه طی سخنانی با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع و مظلوم غزه ، وضعیت انسانی در غزه را ‘بسیار وخیم’ توصیف کرد. به گزارش روزنامه ‘صدی البلد’ چاپ مصر ، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی که در حاشیه ‘نشست […]

خط امام : ‘بان کی مون’ دبیرکل سازمان ملل متحد یکشنبه طی سخنانی با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع و مظلوم غزه ، وضعیت انسانی در غزه را ‘بسیار وخیم’ توصیف کرد.

به گزارش روزنامه ‘صدی البلد’ چاپ مصر ، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی که در حاشیه ‘نشست بازسازی غزه’ در قاهره برگزار شد، گفت: ممکن است ‫این بار کمک به غزه، اخرین کمک باشد؛ زیرا جامعه جهانی نمی تواند نهادهای خود را در این منطقه بسازد تا اسراییل بیاید و آنها را ویران کند، در نتیجه ممکن است چنین نشست های دو سال بعد برگزار شود‬.

وی در ادامه با بیان اینکه گفت وگوی سیاسی تنها راه حل تضمین دست آوردهایی است که میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی حاصل شده، افزود: سه شنبه آینده برای بررسی اوضاع غزه وارد این منطقه می شود.

مون با ‘بسیار وخیم’ خواندن اوضاع انسانی در غزه، خواستار ارسال فوری کمک های بین المللی به این منطقه شد.

دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به سفرش به لیبی و اینکه به منظور حمایت از ملت این کشور و روند سیاسی به لیبی سفر کرده ؛ افزود: ما از همه نهادها و ارگان های لیبی و نیز تمایل مقام های این کشور برای پایان دادن به درگیری ها در این کشور حمایت می کنیم.

‘نشست کمک به بازسازی غزه’ امروز (یکشنبه) با حضور نمایندگان چند کشور در قاهره پایتخت مصر آغاز به کار کرد.

این نشست درحالی برگزار می شود که محاصره غزه که از سال 2007 و پس از پیروزی حماس در انتخابات از سوی مصر و رژیم صهیونیستی بر این منطقه تحمیل شده همچنان ادامه دارد.

در جنگ اخیر غزه که ویرانگرترین جنگ رژیم صهیونیستی از سال 2008 تاکنون علیه فلسطینیان ساکن این منطقه محسوب می شود ، بیش از 2 هزار و 150 فلسطینی که بیشتر انان زنان و کودکان بودند؛ کشته شدند.

11 هزار نفر نیز در این حملات زخمی و در حدود 100 هزار نفر بی خانمان شدند.