خط امام : منابع امنیتی اعلام کردند که درگیری‌ها با تروریست‌های داعش به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد رسیده است. این در حالی است که سخنگوی عملیات بغداد وقوع درگیری‌ها در اطراف فرودگاه بین المللی را تکذیب و اعلام کرده است که بغداد امن است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، منابع امنیتی در مصاحبه با […]

خط امام : منابع امنیتی اعلام کردند که درگیری‌ها با تروریست‌های داعش به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد رسیده است. این در حالی است که سخنگوی عملیات بغداد وقوع درگیری‌ها در اطراف فرودگاه بین المللی را تکذیب و اعلام کرده است که بغداد امن است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، منابع امنیتی در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز عربی عنوان داشتند: درگیری‌ها به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد رسیده است و تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در بغداد مستقر شده‌اند.

منابع امنیتی اعلام کردند که نیروهای امنیتی سه ورودی از چهار ورودی منطقه الخضراء را بسته‌اند و پل‌های ارتباطی میان دو طرف کرخ و رصافه را بسته‌ و این دو منطقه را از هم جدا کرده‌اند.

همچنین خودروهای زرهی و خودروهای ضد گلوله در منطقه الخضراء مستقر شده و شهروندان نمی‌توانند وارد این منطقه شوند.

این منابع تصریح کردند که بیشتر خیابان‌های بغداد بسته و این خیابا‌ن‌ها مملوء‌ از نیروهای امنیتی و پلیس شده است.

این در حالی است که سعد معن، سخنگوی عملیات بغداد در مصاحبه با اسکای نیوز اعلام کرد: پایتخت عراق امن است.

وی تصریح کرد: درگیری‌هایی در اطراف فرودگاه بین المللی بغداد رخ نداده است.

پیشتر یک مقام بلند پایه عراقی اعلام کرده بود که حدود 10 هزار تن از اعضای داعش در حال حاضر در 13 کیلومتری بغداد و آماده حمله به پایتخت هستند.

از سوی دیگر، گروه داعش از طریق پایگاه‌های ویژه خود در اینترنت اعلام کرد که حدود 13 هزار تن از اعضای این گروه به نزدیکی بغداد رسیده‌اند و از مناطقی در سوریه و عراق جهت مقدمه‌چینی‌ها برای “جنگ بغداد” به نزدیکی پایتخت آمده‌اند.