چهارشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۸

دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای با فرزندان مهندس موسوی و دکتر رهنورد

دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای با فرزندان مهندس موسوی و دکتر رهنورد

خط امام : دبیر کل مجمع نیروهای خط امام به مناسبت عید غدیر با فرزندان میرحسین موسوی و رهنورد دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه ای در این دیدار با اشاره به سوابق عملکرد مهندس موسوی در دوران نخست وزیری با برشمردن ویژگیهای آن دوران بحرانی ، میرحسین موسوی را نمونه ای خاص در تاریخ مقامات اجرایی پس از انقلاب دانست که در این سطح بالای سمت اجرایی بود ولی پس از واگذاری مسئولیت هیچ گونه بهره‌مندی از موقعیت قبلی خود نداشته و همچون یک شهروند عادی زندگی کرد و در حوزه تخصصی خود بسیار خوب ، موفق و منشا اثر ظاهر شد.
سید هادی خامنه ای پاکی و عدم وجود هرگونه ابهام در سوابق ایشان را نقطه قوت و وجه تمایز با دیگران دانسته و ایشان و دکتر زهرا رهنورد را ازسرمایه های انقلاب برشمرد وی همچنین با اشاره به اهمیت و نیاز به وجود شخصیت های مستقل و منصف با روحیه ای آزاد منشانه و صادق در عرصه های علمی ، فرهنگی و سیاسی استاد شهید مرتضی مطهری را یکی از مصادیق بارز از چنین شخصیت های دانست و با یادآوری اعتماد و توجه ای که حضرت امام نسبت به ایشان و آثار به جا مانده از وی داشتند این اعتماد وعلاقه را ناشی از همین روحیه و ویژگی ها دانست .
سید هادی خامنه ای با ذکر برخی از مصادیق رفتاری شهید آیت الله مطهری با موضوعات روز جامعه و پیش رو بودن ایشان در مسایل دینی و علمی، نحوه موضع گیری های شهید مطهری در برخورد با فیلمی که در دوران سلطنت پهلوی درسینما های ایران اکران شد گفت ، شهید مطهری در پی اکران این فیلم و درخواست های مبنی بر پاسخگوی به آن ، اقدام به انتشار سلسله مقالات در یک مناظره مکتوب با دکتر هادوی در مجله زن روز آن زمان نمود ، که با استقبال و بازتاب هائی در اذهان جامعه روبرو شد و این تاثیرات نتیجه استقلال رفتار و صلابت در عمل ایشان بود و این قبیل رفتار را ایشان در عرصه سیاسی نیز داشتند و یکی از دلایل علاقه ویژه حضرت امام به استاد مطهری همین صداقت و سلامت نفس و صراحت لهجه و استقلال رفتاری ایشان بود و اینکه ایشان در بیان حق و دفاع از حقیقت با هیچ کسی تعارف نداشت .
حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای در ادامه با تقدیر از مواضع حق جویانه اخیر دکتر علی مطهری در خصوص حصر غیرقانونی مهندس میرحسین موسوی ، دکتر رهنورد وحجت الاسلام والمسلمین کروبی آن را نمونه ای از رفتارهای به جامانده از تربیت استاد مطهری دانست و تاکید کرد اگر استاد مطهری امروز حضور داشت با شناختی که از روحیه ای ایشان داریم ، در این موارد مسامحه و سکوت نمی کرد.
سید هادی خامنه ای نماینده چهار دوره مجلس شورای اسلامی مواضع دکتر علی مطهری را نمونه ارزشمندی از رفتارهای مورد انتظار نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای و اعضای مجمع نیروهای خط امام در جریان کامل شرایط حصر و آخرین وضعیت مهندس موسوی و دکتر رهنورد از زوایای مختلف قرار گرفتند.
دختران رهنورد و موسوی هم ضمن تقدیر از مواضع حق طلبانه اقای مطهری تاکید کردند که جز موارد معدود و محدود وضعیت پدر و مادر آن ها عملا هیچ تغییری نکرده، و زمان سر سازش و صبر درباره برخی موارد ضروری را ندارد.seyed hadi
آنها همچنین با تاکید بر اینکه تمام مخارج زندگی و درمانی والدینشان برعهده خود آنهاست اعلام نمودند که اگرچه از طی مراحل درمانی پدر و مادر در مورد چشم و قلب ایشان نزد پزشکان معتمد دولت و نیز خانواده در ماه ها ی اخیر خوشحالند، اما این مراحل برای آنها که پیش از حصر مشکل جسمی نداشتند بسیار دیر شروع شد.
آنها همچنین تاکید کردند وظیفه حفظ سلامت افراد دستگیر شده بر عهده زندانبانان است و مسئولیت عواقب ناشی از اهمال و عدم انجام آن با توجه به تاکید شفاهی و مکتوب پزشکان متخصص، متوجه متولیان امر حصر است.
دختران موسوی همچنین تاکید کردند که پیش از این در هنگام انتقال والدینشان به بیمارستان آنها نیز امکان حضور داشتند اما در چند ماهه اخیر به دلایل نا معلومی ماموران از حضور آنها در بیمارستان و همراهی پدر و مادر ممانعت به عمل می آورند که این موضوع، با توجه به سوابق گذشته نگران کننده است.
آنها حفظ فضای امنیتی موجود و قطع ارتباطات در طول هفته را موجب پخش شایعات مانند آنچه درهفته های قبل رخ داده دانستند و با رد همه آن شایعات در مورد عدم سلامتی والدین یا هزینه های شگفت انگیز برای رسیدگی های پزشکی برای آنها ، بیان کردند وقتی کسی نمی تواند بفهمد که در طول هفته در آنجا چه می گذرد ، فضا برای این دروغ ها مناسب میشود و این طور به نظر می رسد که با به هم ریختن فضای خبری و امنیت فکری جامعه افرادی به دنبال این هستند که در زمانهای لزوم مردم را نسبت به اخبار واقعی نگران و بی اعتماد سازند یا در زمان های خاصی از این شایعات بهره برداری نمایند.
دختران نخست وزیر دوران دفاع مقدس با بیان اینکه ایزوله کردن انسان از فضای بیرون در این حد بی سابقه نوعی شکنجه است تاکید کردند که با این حال والدین آنها با انگیزه و برنامه ریزی در روز، پیگیری مرتب و جدی اخبار و وقایع تحولات، مطالعه، عبادت و توکل به خدا ، ورزش و سایر فعالیتها، سختی های آن را بر خود هموار نموده اند و در حالت رضا از این مقاومت و وفای به عهد با مردم هستند .
مهندس موسوی ودکتر رهنورد هم اکنون در سلامت به سر می برند، از روحیه خوب و نگاه روشن و مثبت و امیدواری برخوردار هستند . در پایان حاضرین این جلسه برا ی آزادی محصورین، همه اسیران دربند و آقای سراج الدین میردامادی و عزیزانی که در وضعیت مشابه قرار دارند و نیز اصلاح امور کشور و بهبود مشکلات دعا کردند.

 

نوشته شده توسط خط امام در شنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۸ ب٫ظ

۵ نظر

نظر -49 - 0 از 5اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. +2

  آسید هادى عزیز از شما که به این دیدار رفتید کمال تشکر را داریم اما شما بهتر میدانید که مشکلات فعلی از نبودن مطهری هاست.اگر آقاى مطهری بود که این مسایل را نداشتیم. اصلا کار به مخالفت و یا موافقت آقای مطهری نمی رسید. حقیقتا جای مطهری و سیره و اندیشه هایش خالیست.

 2. +3

  با تبریک عید غدیر بر محضر آقا سید هادی گلم
  امیدواریم که با سیاست اندیشی شما کدورت ها پاک شود و جامعه ای آرام و نظامی مستحکم داشته باشیم.

 3. +2

  سید عزیز اتفاقا آنچه شما درباره مهندس گفتی موجب کینه و حسادت دیگران است.مگه نمی گویند که پر طاووس موجب مشکل و حسادت می شود.اگر مهندس ادم فاسدی بود ومحبوبیت نداشت که مشکلی نبود

 4. +1

  چه شما موافق باشید و چه نباشید مسولیت حصر و آنچه بر زندانیان رفت و می رود برعهده همه کسانی است که در این دوران زندگی می کنند . البته مسولیت حاکمان و مباشران بیشتر است اما همه ما مسولیم و تاریخ قضاوت خوبی درباره ما نخواهد داشت. جناب سید هادی شما که انسان منصف و مستقلی هستی و دستی هم در تاریخنگاری داری بهتر می دانی که چه میگویم. نمی خواهم چیزی بگویم که برای شما دردسر بشود اما مصادیق زیادی از تاریخ را میتوان گفت که مسولیت حوادث تلخ تنها متوجه حاکمان نبوده بلکه مردم و نخبگان و مسولان سابق و همه و همه هم در آن شریک هستند

 5. 0

  موضوع مهندس موسوی وجناب کروبی نزد افکار عمومی زنده است و فراموش نمی شود چه بعضی ها بخواهند و چه نخواهند. بابا محبوبیت چیزی نیست که با چندتا خبر دروغ و تهمت و سمپاشی ازبین برود. کسی که با مردم وخدا صادق بوده ازدلها خارج نمی شود.تعز من تشا و تزل من تشا

نظر -49 - 0 از 5اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.