دیدار حجت الاسلام والمسلمين سيد هادي خامنه اي با فرزندان مهندس موسوی و دکتر رهنورد
دیدار حجت الاسلام والمسلمين سيد هادي خامنه اي با فرزندان مهندس موسوی و دکتر رهنورد

خط امام : دبیر کل مجمع نیروهای خط امام به مناسبت عید غدیر با فرزندان میرحسین موسوی و رهنورد دیدار کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام حجت‌الاسلام والمسلمین سيدهادي خامنه اي در اين ديدار با اشاره به سوابق عملكرد مهندس موسوي در دوران نخست وزيري با برشمردن ويژگيهاي آن دوران بحراني ، ميرحسين […]

خط امام : دبیر کل مجمع نیروهای خط امام به مناسبت عید غدیر با فرزندان میرحسین موسوی و رهنورد دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام حجت‌الاسلام والمسلمین سيدهادي خامنه اي در اين ديدار با اشاره به سوابق عملكرد مهندس موسوي در دوران نخست وزيري با برشمردن ويژگيهاي آن دوران بحراني ، ميرحسين موسوي را نمونه ای خاص در تاريخ مقامات اجرايي پس از انقلاب دانست كه در اين سطح بالای سمت اجرايي بود ولی پس از واگذاري مسئوليت هيچ گونه بهره‌مندي از موقعيت قبلي خود نداشته و همچون يك شهروند عادي زندگی کرد و در حوزه تخصصی خود بسيار خوب ، موفق و منشا اثر ظاهر شد.
سيد هادي خامنه اي پاكي و عدم وجود هرگونه ابهام در سوابق ايشان را نقطه قوت و وجه تمايز با ديگران دانسته و ايشان و دکتر زهرا رهنورد را ازسرمايه هاي انقلاب برشمرد وی همچنین با اشاره به اهميت و نياز به وجود شخصيت هاي مستقل و منصف با روحيه اي آزاد منشانه و صادق در عرصه هاي علمي ، فرهنگي و سياسي استاد شهيد مرتضي مطهري را يكي از مصاديق بارز از چنين شخصيت های دانست و با يادآوري اعتماد و توجه اي كه حضرت امام نسبت به ايشان و آثار به جا مانده از وي داشتند این اعتماد وعلاقه را ناشي از همين روحيه و ويژگي ها دانست .
سيد هادي خامنه اي با ذكر برخي از مصاديق رفتاري شهيد آیت الله مطهري با موضوعات روز جامعه و پیش رو بودن ایشان در مسایل دینی و علمی، نحوه موضع گيري هاي شهيد مطهري در برخورد با فيلمي كه در دوران سلطنت پهلوي درسينما هاي ايران اكران شد گفت ، شهيد مطهري در پي اكران اين فيلم و درخواست هاي مبني بر پاسخگوي به آن ، اقدام به انتشار سلسله مقالات در يك مناظره مكتوب با دكتر هادوی در مجله زن روز آن زمان نمود ، كه با استقبال و بازتاب هائي در اذهان جامعه روبرو شد و اين تاثيرات نتيجه استقلال رفتار و صلابت در عمل ايشان بود و اين قبيل رفتار را ايشان در عرصه سياسي نيز داشتند و یکی از دلایل علاقه ویژه حضرت امام به استاد مطهری همین صداقت و سلامت نفس و صراحت لهجه و استقلال رفتاری ایشان بود و اینکه ایشان در بیان حق و دفاع از حقیقت با هیچ کسی تعارف نداشت .
حجت الاسلام والمسلمين سيد هادي خامنه اي در ادامه با تقدير از مواضع حق جویانه اخير دكتر علي مطهري در خصوص حصر غیرقانونی مهندس ميرحسين موسوي ، دكتر رهنورد وحجت الاسلام والمسلمين كروبي آن را نمونه اي از رفتارهاي به جامانده از تربيت استاد مطهري دانست و تاكيد كرد اگر استاد مطهري امروز حضور داشت با شناختي كه از روحيه اي ايشان داريم ، در اين موارد مسامحه و سكوت نمي كرد.
سيد هادي خامنه اي نماينده چهار دوره مجلس شوراي اسلامي مواضع دکتر علي مطهري را نمونه ارزشمندي از رفتارهاي مورد انتظار نمايندگان مجلس شوراي اسلامي دانست.
در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين سید هادي خامنه اي و اعضای مجمع نیروهای خط امام در جريان كامل شرايط حصر و آخرين وضعيت مهندس موسوي و دكتر رهنورد از زوایای مختلف قرار گرفتند.
دختران رهنورد و موسوی هم ضمن تقدیر از مواضع حق طلبانه اقاي مطهري تاکید کردند که جز موارد معدود و محدود وضعیت پدر و مادر آن ها عملا هیچ تغییری نکرده، و زمان سر سازش و صبر درباره برخی موارد ضروری را ندارد.seyed hadi
آنها همچنین با تاکید بر اینکه تمام مخارج زندگی و درمانی والدینشان برعهده خود آنهاست اعلام نمودند که اگرچه از طی مراحل درمانی پدر و مادر در مورد چشم و قلب ایشان نزد پزشکان معتمد دولت و نیز خانواده در ماه ها ی اخیر خوشحالند، اما این مراحل برای آنها که پیش از حصر مشکل جسمی نداشتند بسیار دیر شروع شد.
آنها همچنین تاکید کردند وظیفه حفظ سلامت افراد دستگیر شده بر عهده زندانبانان است و مسئولیت عواقب ناشی از اهمال و عدم انجام آن با توجه به تاکید شفاهی و مکتوب پزشکان متخصص، متوجه متوليان امر حصر است.
دختران موسوی همچنین تاکید کردند که پیش از این در هنگام انتقال والدینشان به بیمارستان آنها نیز امکان حضور داشتند اما در چند ماهه اخیر به دلایل نا معلومی ماموران از حضور آنها در بیمارستان و همراهی پدر و مادر ممانعت به عمل می آورند که این موضوع، با توجه به سوابق گذشته نگران کننده است.
آنها حفظ فضای امنیتی موجود و قطع ارتباطات در طول هفته را موجب پخش شایعات مانند آنچه درهفته های قبل رخ داده دانستند و با رد همه آن شایعات در مورد عدم سلامتی والدین یا هزینه های شگفت انگیز برای رسیدگی های پزشکی برای آنها ، بیان کردند وقتی کسی نمی تواند بفهمد که در طول هفته در آنجا چه می گذرد ، فضا برای این دروغ ها مناسب میشود و این طور به نظر می رسد که با به هم ریختن فضای خبری و امنیت فکری جامعه افرادی به دنبال این هستند که در زمانهای لزوم مردم را نسبت به اخبار واقعی نگران و بی اعتماد سازند یا در زمان های خاصی از این شایعات بهره برداری نمایند.
دختران نخست وزیر دوران دفاع مقدس با بیان اینکه ایزوله کردن انسان از فضای بیرون در این حد بی سابقه نوعی شکنجه است تاکید کردند که با این حال والدین آنها با انگیزه و برنامه ریزی در روز، پیگیری مرتب و جدی اخبار و وقایع تحولات، مطالعه، عبادت و توکل به خدا ، ورزش و سایر فعالیتها، سختی های آن را بر خود هموار نموده اند و در حالت رضا از این مقاومت و وفای به عهد با مردم هستند .
مهندس موسوی ودکتر رهنورد هم اکنون در سلامت به سر می برند، از روحیه خوب و نگاه روشن و مثبت و امیدواری برخوردار هستند . در پایان حاضرین این جلسه برا ی آزادی محصورین، همه اسیران دربند و آقای سراج الدین میردامادی و عزیزانی که در وضعیت مشابه قرار دارند و نیز اصلاح امور کشور و بهبود مشکلات دعا کردند.