خط امام : « دانیل بنجامین» مقام ارشد سابق مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد که داعش هیچ خطری برای آمریکا و غرب ندارد ، زیرا در کل یک گروه تروریست نیست بلکه تنها مسایل مربوط به آن به نوعی بزرگ جلوه داده شده اند.به گزارش خط امام به نقل از سی […]

مسوول عالی رتبه مبارزه با تروریسم آمریکا: داعش تروریست نیست! خط امام : « دانیل بنجامین» مقام ارشد سابق مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد که داعش هیچ خطری برای آمریکا و غرب ندارد ، زیرا در کل یک گروه تروریست نیست بلکه تنها مسایل مربوط به آن به نوعی بزرگ جلوه داده شده اند.به گزارش خط امام به نقل از سی ان ان، وی تصریح کرد که داعش یک گروه تروریستی به معنای خاص آن نیست بلکه یک جنبش مسلح است که در چارچوب تنش میان اهل تسنن و شیعیان ایجاد شد.

بنجامین در ادامه با بیان این که به نظر من داعش و خطرات و تهدیدهای آن بزرگنمایی شده تاکید کرد که این گروه در دراز مدت برای آمریکا خطر آفرین خواهد بود اما در حال حاضر تنشی که ما شاهد آن هستیم به نوعی درگیری میان اهل تسنن و شیعیان می باشد.

وی ادامه داد: ما در برابر گروه شورشی قرار داریم که در برخورد با دشمنان داخلی از روش های تروریستی استفاده می کند اما به خودی خود تروریست نیست و مسوولین آمریکایی در مراکز مبارزه با تروریسم، وزارت کشور و همچنین اف بی آی تاکید کردند که داعش در حال قصد طرح ریزی علیه آمریکا را ندارد.

مسوول عالی رتبه سابق مبارزه با تروریسم در پایان، مطالب گفته شده در مورد قصد داعش برای حمله علیه آمریکا را بعید دانست و تاکید کرد که گروه داعش هیچ هجوم تروریستی در خارج از سوریه و عراق عملی نخواهد کرد .

منبع: پایگاه سی ان ان
ترجمه: شفقنا