خط امام : از سازمان توسعه تجارت ایران، مرتضی سلطانی گفت : یک برند مربوط به فرد یا بنگاه نمی شود، بلکه متعلق به یک ملت است و افزود: اشتغال پایدار، کاهش تورم، بهبود وضعیت معیشت و رونق اقتصادی در گرو حمایت از تولیدکنندگان و صاحبان برند است و دولت باید از تمام ابزارها در […]

خط امام : از سازمان توسعه تجارت ایران، مرتضی سلطانی گفت : یک برند مربوط به فرد یا بنگاه نمی شود، بلکه متعلق به یک ملت است و افزود: اشتغال پایدار، کاهش تورم، بهبود وضعیت معیشت و رونق اقتصادی در گرو حمایت از تولیدکنندگان و صاحبان برند است و دولت باید از تمام ابزارها در این جهت استفاده کند.

به گزارش ايرنا وی با بیان اینکه صادرات عزت یک ملت است، گفت: نگرش علمی و مهندسی دولت به صادرات، موجب می شود تا شرکت های ایرانی بتوانند در بازارهای جهانی افتخارآفرین باشند و علاوه بر اشتغال پایدار در رونق اقتصادی ،دولت را یاری کنند.

سلطانی اضافه کرد : این واحد تولیدی در شرایط بسته مشغول به فعالیت است و از دولت و سازمان های ذیربط انتظار دارد که در این شرایط به مشکلات مربوطه رسیدگی و در جهت رفع آنها اقدام کند.

وی ،تشکیل کارگروه هایی برای حل مشکلات صادرات را خاطرنشان ساخت و افزود: انتظار می رود دولت بین شرکت هایی که در سخت ترین شرایط به فعالیت تولیدی خود ادامه دادند و در راه ایجاد اشتغال و رفع رکود قدم برداشتند با سایر واحد ها تفاوت قائل باشد ، زیرا رعایت این امر به نفع مردم و کشور است.

وی یاد آور شد :تحریم های بین المللی وضع شده علیه کشورمان از مهمترین عوامل کاهنده تولید است و اضافه کرد: چنانچه در این شرایط یک واحد تولیدی بتواند ظرفیت تولیدی خود را افزایش دهد ، به موفقیت بزرگی دست یافته است.

به گفته سلطانی ، تحریم های خارجی علیه کشور باعث شد که تعرفه های بالایی برای ورود محصولات ایرانی در بازارهای جهانی وضع شود که شرایط رقابتی را سخت تر ساخت و به همین دلیل فعالیت در قاره اروپا و آمریکا سخت شده است.

وی با بیان اینکه ،از سال 1384 محصولات زرماکارون به صورت آزمایشی وارد بازار شد و ظرفیت تولید این شرکت روزانه 150 تن بود ، گفت : طی 8 سال این ظرفیت به 1500 تن در روز رسیده است.

رئیس هیات مدیره شرکت یاد شده گفت: اهمیت دانش و پژوهش نقش بسیار موثری در موفقیت شرکت زرماکارون داشته به طوری که برای اولین بار در صنعت ماکارونی توانست واحد تحقیق و توسعه (R&D ) را راه اندازی کند و با نگاهی علمی و مهندسی به صادرات در این مسیر حرکت صورت می گیرد.

سلطانی ایتالیا و ترکیه را رقبای مهم در صنعت ماکارونی ایران خواند و افزود: ایران از ترکیه پیش افتاده و با چند برند معروف ایتالیا رقابت نزدیک دارد.

این صادرکننده ،عمده ترین بازارهای صادراتی این شرکت را کشورهای حوزه خلیج فارس، آفریقا، اروپا و آمریکا ذکر کرد .