خط امام : استناد یک روزنامه مخالف دولت به سخنان یک صهیونیست بسیار بدنام باعث تعجب محافل سیاسی شده است. این روزنامه که همیشه مخالفانش را بخاطر اینکه در رسانه‌های صهیونیستی مطالبی از آنان نقل می‌شود، به باد انتقاد می‌گیرد، خود برای حمله به برخی افراد به انتشار نقل قولی از «امانوئل اتولنگی» رو آورده […]

خط امام : استناد یک روزنامه مخالف دولت به سخنان یک صهیونیست بسیار بدنام باعث تعجب محافل سیاسی شده است. این روزنامه که همیشه مخالفانش را بخاطر اینکه در رسانه‌های صهیونیستی مطالبی از آنان نقل می‌شود، به باد انتقاد می‌گیرد، خود برای حمله به برخی افراد به انتشار نقل قولی از «امانوئل اتولنگی» رو آورده و سخنان این نویسنده صهیونیستی ضد ایرانی را بدون کم و کاست منتشر کرده است.
برخی فعالان سیاسی با اشاره به این اقدام عجیب روزنامه یاد شده نوشته‌اند، امانوئل اتولنگی یکی از بدنام‌ترین چهره‌های لابی صهیونیسم و از تندروهای جنگ‌طلب اسرائیلی در اندیشکده‌ها و گروه‌های لابی اسرائیل و نومحافظه کاران در اروپا و امریکا است.

تلاش‌های ضدایرانی اتولنگی و همپیمانان او از زمان ریاست جمهوری «محمد خاتمی» آغاز شده، در دوران ریاست جمهوری «محمود احمدی‌نژاد» ادامه یافته و اکنون با احساس خطر از توفیق روحانی شدت گرفته است.
بدون تردید او یکی از پیشگامان و سردمداران اشاعه سیاست‌های ضدایرانی در غرب و از همکاران منظم و دائمی سایت‌ها و نشریات اسرائیلی و ضدایران است. مثلاً پیشنهاد طرد و اخراج ایران از جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ از سوی اتولنگی مطرح شد. بسیاری از برنامه‌های انزوا و تحریم ایران در دست کم 10 سال اخیر زاییده اندیشه و ابتکار اتولنگی و مؤسسه‌هایی است که او در آنها همکاری داشته است. حال یکی از روزنامه‌های وطنی به این نویسنده بدنام روآورده و ظاهراً این بار نقل قول چنین اشخاصی اگر در جهت منافع جریانی آنان باشد نه تنها نکوهیده نیست بلکه مباح هم هست!

روزنامه ایران