پیروزی بر داعش در مناطق کلیدی سوریه و عراق
پیروزی بر داعش در مناطق کلیدی سوریه و عراق

خط امام : نیروهای ارتش سوریه بر شهرک مورک در حومه شهر حما، مرکز استانی به همین نام در مرکز سوریه، مسلط شدند. شهرک مورک به علت قرار گرفتن در حومه شمالی شهر حما و در کنار بزرگراه ارتباطی دمشق به حلب در شمال سوریه، دارای اهمیت راهبردی در جنگ داخلی سوریه است. تیپ 31 […]

خط امام : نیروهای ارتش سوریه بر شهرک مورک در حومه شهر حما، مرکز استانی به همین نام در مرکز سوریه، مسلط شدند.
شهرک مورک به علت قرار گرفتن در حومه شمالی شهر حما و در کنار بزرگراه ارتباطی دمشق به حلب در شمال سوریه، دارای اهمیت راهبردی در جنگ داخلی سوریه است.
تیپ 31 لشکر هشتم وابسته به فرماندهی عملیات بابل عراق با پشتیبانی نیروهای مردمی به طور کامل ناحیه جرف الصخر و منطقه الرویعیه در شمال این استان را از تروریست‌ها باز پس گرفت.
منابع سوری از وقوع درگیری‌های شدید میان افراد مسلح داعش و کردها در سه محور شهر کوبانی خبر دادند.
ارتش‌های عراق و سوریه در چندین عملیـــات موفقیت‌آمیز علیه داعش توانستند چند منطقه راهبردی را از این گروه تروریستی بازپس بگیرند. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، نیروهای ارتش سوریه بر شهرک مورک در حومه شهر حما، مرکز استانی به همین نام در مرکز این کشور، مسلط شدند. یگان‌های ارتش و نیروهای مسلح این کشور همزمان با تصرف بسیاری از محله‌های شهرک مورک در حومه شمالی شهر حما، عده زیادی از تروریست‌ها را کشتند.
شهرک مورک به علت قرار گرفتن در حومه شمالی شهر حما و در کنار بزرگراه ارتباطی دمشق به حلب در شمال سوریه، دارای اهمیت راهبردی در جنگ داخلی سوریه است و نیروهای دولتی برای نقل و انتقال تجهیزات و تدارکات از آن استفاده می‌کنند. نیروهای ارتش عراق نیز با به هلاکت رساندن ده‌ها تروریست تکفیری داعش در استان «بابل»، شهر «جرف الصخر» و منطقه «الرویعیه» در شمال این استان را از آنها پس گرفتند.
«محمد العسکری» مشاور رسانه‌ای وزارت دفاع عراق به شبکه خبر «اسکای نیوز» گفت که تیپ 31 لشکر هشتم وابسته به فرماندهی عملیات بابل با پشتیبانی نیروهای مردمی به طور کامل ناحیه جرف الصخر و منطقه الرویعیه در شمال این استان را از تروریست‌ها باز پس گرفت. به گفته عسکری، نیروهای ارتش پس از درگیری شدید با تروریست‌های داعش و به هلاکت رساندن 60 تن از آنان، بر جاده‌ها، خیابان‌های اصلی، ساختمان‌ها و سازمان‌های دولتی این شهر و مناطق اطراف آن، مسلط شدند.
جرف الصخر شهری حدود 60کیلومتری جنوب غربی بغداد، شمال شهر «المسیب» و حدود 80کیلومتری شرق شهر فلوجه در استان «انبار» قرار دارد که در اشغال داعش است.
درگیری‌های شدید کردها و داعش در کوبانی
در حالی که مقامات امریکایی اعلام کردند، پیشروی داعش در شهر کوبانی سوریه متوقف شده است، منابع سوری از وقوع درگیری‌های شدید میان افراد مسلح داعش و کردها در سه محور شهر کوبانی خبر دادند. به گزارش ایسنا به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، مقامات امریکایی اعلام کردند پیشروی داعش در شهر کوبانی سوریه متوقف شده است.
یک مقام وزارت دفاع امریکا که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: جنگ و درگیری میان اعضای داعش و کردها از حدود یک هفته پیش تغییر نکرده است و کردها می‌توانند در برابر داعش ایستادگی بیشتری داشته باشند. در همین حال درگیری‌های شدیدی میان اعضای داعش و کردها در سه محور اصلی شهر کوبانی رخ داد.
این درگیری‌ها در منطقه الصناعه در شمال شرق کوبانی و در نزدیکی منطقه الحریه و خیابان التلل و همچنین در جنوب غرب کوبانی رخ داد.
همچنین رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد که توافقی درخصوص اعزام 200 تن از پیشمرگه‌های کرد در عراق برای رفتن به کوبانی از طریق مرزهای ترکیه صورت گرفته است. دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد، در حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش 464 تن از شبه‌نظامیان تروریستی داعش کشته شدند. این سازمان همچنین اعلام کرد در این حملات 57 تن از اعضای گروه تروریستی جبهه النصره نیز کشته شده‌اند.