خط امام : جنبش مقاومت اسلامی حماس خواستار آغاز سریع عملیات بازسازی غزه شد و شروط رژیم صهیونیستی در این زمینه را رد کرد. به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط ،حماس دیشب با صدور بیانیه ای شروط رژیم صهیونیستی برای بازسازی غزه را موجب فلج شدن عملیات بازسازی غزه و نقض صریح توافقنامه آتش بس دانست […]

خط امام : جنبش مقاومت اسلامی حماس خواستار آغاز سریع عملیات بازسازی غزه شد و شروط رژیم صهیونیستی در این زمینه را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط ،حماس دیشب با صدور بیانیه ای شروط رژیم صهیونیستی برای بازسازی غزه را موجب فلج شدن عملیات بازسازی غزه و نقض صریح توافقنامه آتش بس دانست که شامل گشوده شدن گذرگاه ها و فراهم کردن تشهیلات ورود مواد اولیه ساخت و ساز به غزه است.
حماس در این بیانیه همچنین مخالفت سازمان ملل با شروط رژیم صهیونیستی و نیز تشکیل کمیته ملی نظارت بر پرونده بازسازی غزه، تضمین فعال سازی عملیات بازسازی و شفافیت آن را خواستار شد.
رژیم صهیونیستی مشارکت این رژیم در عملیات بازسازی و اعمال سیستم نظارتی بر کیفیت نقل و انتقال مواد و بودجه را به عنوان شروط مد نظر خود تعیین کرده است.
در تهاجم نظامی 51 روزه اخیر صهیونیست ها به نوار غزه، بیش از دو هزار فلسطینی به شهادت رسیدند و خسارات زیادی به زیرساخت های این منطقه وارد شد.