خط امام : دوازدهمین همایش شیرخوارگان حسینی در محل مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران با حضور انبوهی از مادران به همراه فرزندان شیرخواره همزمان با سایر شهرها و کشورهای مسلمان برگزار شد. به گزارش خط امام ، این آیین روز جمعه در ششمین روز محرم الحرام با حضور هزاران نفر از بانوان و نوزادانشان […]

خط امام : دوازدهمین همایش شیرخوارگان حسینی در محل مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران با حضور انبوهی از مادران به همراه فرزندان شیرخواره همزمان با سایر شهرها و کشورهای مسلمان برگزار شد.

به گزارش خط امام ، این آیین روز جمعه در ششمین روز محرم الحرام با حضور هزاران نفر از بانوان و نوزادانشان و همراهی جمعی از پدران این نوزادان و با مداحی و مرثیه خوانی حاج مهدی سماواتی وبرخی مداحان دیگر برگزار شد.

سربند یا علی اصغر برپیشانی شیرخوارگان و لباس سبز و سفید برتن آنان حال وهوایی دیگر به این مراسم داده بود.

شرکت کنندگان دراین مراسم برای شفای بیماران و پیروزی انقلاب درهمه عرصه ها دعاکرده و برعزم جدی شیعیان با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری درادامه طریق امام حسین (ع) و زنده نگه داشتن قیام عاشورا تا قیامت تاکید کردند.

دوازدهمین همایش شیرخوارگان حسینی به طور همزمان در 2 هزارو 500 نقطه از ایران و 230 نقطه جهان برگزار شد.

علاوه بر پارکینگ های مصلا، خیابانهای اطراف مصلای امام خمینی (ره) ازجمله دوطرف خیابانهای شهیدمفتح؛ میرعماد و قنبرزاده نیز با هدایت ماموران راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ به توقفگاه خودرو شرکت کنندگان این مراسم مذهبی تبدیل شده بود.

این مراسم همزمان از رادیو و تلویزیون پخش می شد.

جمعی از شرکت کنندگان این مراسم درگفت وگو با خبرنگاران ایرنا از حضور و تلاش چشمگیر ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی تهران بزرگ برای روان سازی ترافیک و هدایت شرکت کنندگان و عابران قدردانی کردند.

داود منافی پور دبیرکل مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) گفته بود که این همایش مذهبی از سال 82 آغاز شد و اکنون در دو هزار و 500 نقطه کشور و 230 شهر در پنج قاره از جهان ازجمله کویت، عراق، عمان، چهار ایالت آمریکا، لبنان، بحرین، قطر، ترکیه، عربستان، گرجستان ، آذربایجان، بنگلادش، افغانستان، پاکستان، یمن، افغانستان، کشمیر، روسیه ، هند و شیلی برگزار می شود.

ایرنا