خط امام : انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مسیر عزاداران حسینی در جنوب بغداد 14 کشته و 32 تن زخمی برجای گذاشت. به گزارش خط امام ، در آستانه ایام عاشورا و تاسوعا شمار بسیاری از شیعیان برای زیارت سالار شهیدان و همچنین برگزاری مراسم عزاداری راهی کربلا شدند. پلیس استان کربلای عراق […]

خط امام : انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مسیر عزاداران حسینی در جنوب بغداد 14 کشته و 32 تن زخمی برجای گذاشت.

به گزارش خط امام ، در آستانه ایام عاشورا و تاسوعا شمار بسیاری از شیعیان برای زیارت سالار شهیدان و همچنین برگزاری مراسم عزاداری راهی کربلا شدند.

پلیس استان کربلای عراق از آغاز طرح امنیتی ویژه مراسم عاشورای حسینی در این استان خبر داده و اعلام کرده بود که بیش از سی و دو هزار نیرو در سیزده منطقه امنیتی در کربلا و مناطق اطراف آن در تامین امنیت مراسم عزاداری امام حسین (ع) مشارکت دارند.

این در حالیست که براساس گزارش های منابع خبری تاکنون بر اثر انفجار بمب در مسیر زائران حسینی، 14 کشته بر جای مانده است.

براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، عزاداری شیعیان در روزهای تاسوعا و عاشورای محرم هر سال، معمولا با چند انفجار و حمله خشونت بار از سوی گروه های تندرو و رادیکال روبرو می شود اما احتمال می رود با توجه به تحرکات گروه تروریستی داعش در غرب و شمال عراق طی ماه های اخیر، ناامنی و خشونت ها افزایش یابد.

عراق و سوریه در دو روز گذشته در مبارزه با گروه تروریستی داعش، گامی روبه جلو داشتند؛ ارتش عراق موفق شد پس از درگیری های شدید با افراد مسلح داعش وارد بیجی یکی از مناطق تصرف شده توسط داعش شود. تیم اطلاعاتی موسوم به «الصقور» هم توانست «حسام ناجی»، مفتی داعش و القاعده در عراق را بازداشت کند.

در سوریه نیز، ده ها نفر از تروریست های مسلح در تونلی 46 متری در دیرالزور سوریه به هلاکت رسیدند و همچنین نیروهای عراقی پیشمرگه برای مقابله با عناصر داعش وارد شهر عین العرب سوریه شدند.

شفقنا