خط امام : رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با نکوهش اعمال زشت افرادی که باعث ناامنی درجامعه می شوند به ویژه کسانی که امنیت روانی جامعه را بر هم می زنند، اظهار امیدواری کرد کسانی که سلامت یک انسان و به خصوص یک زن را برای همیشه از وی می گیرند، شناسایی و به سزای […]

خط امام : رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با نکوهش اعمال زشت افرادی که باعث ناامنی درجامعه می شوند به ویژه کسانی که امنیت روانی جامعه را بر هم می زنند، اظهار امیدواری کرد کسانی که سلامت یک انسان و به خصوص یک زن را برای همیشه از وی می گیرند، شناسایی و به سزای اعمال خود برسند.

به گزارش خط امام از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز در جمع مدیران، کارمندان مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از اقشار مختلف مردمی، در مراسمی که به مناسبت عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) برپا شده بود، امام حسین(ع) را آموزگار تاریخ برای حل گرفتاری های جوامع انسانی و اسلامی دانست و افزود: اهمیت درس عاشورائیان این است که مکارم اخلاق، گذشت و ایثار را در عمل نشان دادند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نهادینه شدن نام امام حسین(ع) و حادثه کربلا در یاد و خاطر تاریخ اسلام گفت:عاشورا آموزه عملی برای سعادت انسان ها و عشق ورزیدن برای دیدار معشوق است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی امر به معروف و نهی از منکر را فلسفه قیام امام حسین(ع) دانست و افزود: اباعبدالله، می خواست با اهدای خون خود و خاندانش به انسان ها بگوید که خداوند که مهربانی اش در آفرینش متبلور است، به مظلومان می گوید که می توانید با صدای بلند حق خود را بخواهید.
وی با تشریح برنامه های سفر کاروان اباعبدالله از مدینه به مکه و سپس به سوی کربلا،اظهارداشت: حکومت جور بنی امیه ظلم به انسان ها را به اوج رسانده بود و برای مقابله با آنها،انسان بزرگی چون حسین (ع) برخاست که پیروزیشان در طول تاریخ می درخشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان انواع جنگ ها و توصیف راه امام حسین(ع) گفت: هر جای تاریخ از زمان معاویه تا یزید و حادثه کربلا مطالعه شود ظلم به مسلمانان را می بینید و پایان این ظلم، آغاز قیامی را می طلبید که تا همیشه بماند و می دانید که خون عاشوراییان پایه های ظلم را متزلزل کرد.
هاشمی رفسنجانی، مبارزه با اندیشه های استعماری و استبدادی را زیربنای تفکرات اهل بیت(ع) و به ویژه حضرت اباعبدالله(ع) خواند و افزود: برنامه های الهی را می توان در مراحل و مقاطع مختلف کاروان امام حسین(ع) دید که وقتی از توطئه قتل خویش در کعبه باخبر شد، نمی خواستند حرمت حرم الهی مخدوش شود.
وی با اشاره به پیشنهادهایی که در طول سفر کاروانیان به امام حسین برای رفتن به نقاط مختلف جهان اسلام آن روز می شد، خاطرنشان کرد: گویا امام مامور بودند که به کربلا بروند تا این قطعه جغرافیا در تاریخ جاودان بماند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان برخی از مصائب اهل بیت در روز عاشورا، گفت: در شهادت تک تک شهدای کربلا، رازی نهفته که طفلی شش ماهه، جوانی 18 ساله و پیرمردی با صفا، با شقی ترین حالت آن گونه بی کفن روی خاک افتاده اند.
هاشمی رفسنجانی، گرفتاری های اهل بیت و زنان و کودکان پس از عاشورا را فصلی دیگر از حادثه کربلا خواند و اظهارداشت: خورشید زنان مدینه و کوفه، رأس برادر عزیزش را روی نی می بیند و به اسارت می رود و می داند که وظیفه خطیری برای جاودانگی عاشورا دارد.
وی آتش زدن خیمه های زنان و کودکان را بدترین کار در حق بازماندگان دانست و افزود: همیشه ظالمان برای بقای حکومت خویش، شنیع ترین کارها را می کنند و در گرداب ظلم خویش آن قدر دست و پا می زنند تا در ظلم خویش غرق شوند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به گستردگی حبّ به اهل بیت در اقصی نقاط جهان اسلام، گفت: مظلومیت علوی ها، دودمان بنی امیه و بنی عباس را بر باد داد و می بینید که این روزها چه انسان هایی در جای جای جهان نام امام حسین را می برند و برای مظلومیتش عزاداری می کنند.
در آغاز این مراسم حجت الاسلام والمسلمین رستگاری، به ذکر مصیبت کربلا و شهدایش پرداخت و سپس برنامه مرثیه سرایی و نوحه خوانی اجرا شد.