خط امام : ‘آنتونی بوردین’ نویسنده معروف آمریکایی در شرح تجربه سفرش به ایران گفت که این کشور، متفاوت از چیزی است که می توانستم تصورش را داشته باشم. به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی ان ان، بوردین در گفت و گویی که ‘فرید زکریا’ تحلیل گر مشهور این تلویزیون با وی انجام داد، […]

خط امام : ‘آنتونی بوردین’ نویسنده معروف آمریکایی در شرح تجربه سفرش به ایران گفت که این کشور، متفاوت از چیزی است که می توانستم تصورش را داشته باشم.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی ان ان، بوردین در گفت و گویی که ‘فرید زکریا’ تحلیل گر مشهور این تلویزیون با وی انجام داد، در مورد سفرش به ایران گفت: این سفر یک تجربه شگفت انگیز بود.
وی افزود: آنچه در ایران دیدم، فوق العاده، گیج کننده، الهام بخش و بسیار متفاوت از ایرانی بود که انتظار داشتم از دور یا از طریق مطالب خبری، شاهد آن باشم.
وی در مورد شگفت انگیزترین مشخصه ایران اظهار داشت: مردم ایران آنقدر خوش برخورد، دوستانه و پذیرای غریبه ها هستند که واقعا در کمتر کشوری می توان آن را تجربه کرد.
بوردین افزود: زمانی که به ایران رفتیم، تولد یکی از همراهان من بود و همگی ما وارد یک رستوران خیلی شلوغ شدیم.
وی ادامه داد: موزیک سنتی ایرانی در رستوران پخش می شد و خانواده های ایرانی غذا می خوردند. آنگاه یک نفر از تاریخ تولد همراه من مطلع شد و سپس همه افراد حاضر در رستوان تولد را به دوست من تبریک گفتند و یک کیک برای وی آورده شد.
وی اضافه کرد: آنچه من در ایران دیدم، بسیار متفاوت از ایرانی بود که می گفتند باید انتظارش را داشته باشم یا می توانستم آن را تصور کنم.