داعش مظهر نهضت‌های دینی منهای آزادی است
داعش مظهر نهضت‌های دینی منهای آزادی است

خط امام : عضو مجمع نیروهای خط امام (ره) طالبان و داعش را مظهر نهضت‌های دینی منهای آزادی دانست و گفت که این نوع دین با موازین انسان‌گرایانه فاصله پیدا کرده و همه پیام‌هایش با گلوله است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، حجت‌الاسلام و المسلمین هادی غفاری در مراسم شب تاسوعا، در […]

خط امام : عضو مجمع نیروهای خط امام (ره) طالبان و داعش را مظهر نهضت‌های دینی منهای آزادی دانست و گفت که این نوع دین با موازین انسان‌گرایانه فاصله پیدا کرده و همه پیام‌هایش با گلوله است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، حجت‌الاسلام و المسلمین هادی غفاری در مراسم شب تاسوعا، در حسینیه دارالزهرا (س)، بروز و ظهور طالبانیسم، داعش و نظام خلافت موجود امروز را نهضت‌ها و قیام‌هایی برای دین منهای آزادی دانست و گفت: این نوع دین صددرصد با موازین انسان‌گرایانه، اخلاق، عاطفه، حرمت و حریم مردم فاصله پیدا کرده و فقط با زبان گلوله سخن می‌گوید و همه پیام‌هایش با گلوله است.

وی با تأکید بر اینکه مقوله آزادی در دین نهفته است یادآور شد: هیچ حکومتی بدون مقبولیت مردم پذیرفته نیست. در واقع ادعای ما اینست که حکومت دینی از اول به شرط آنکه مورد قبول مردم باشد مشروعیت دارد. حتی اگر به عصمت علی (ع) باشیم ولی مردم ما را نخواهند به قول پیامبر (ص) باید در خانه بنشینیم، اگر غیر از این باشد ما چنین دینی را به رسمیت نمی‌شناسیم.

این فعال سیاسی با بیان اینکه حکومتی مشروع است که مورد قبول جامعه باشد ادامه داد: شما یک پیغمبر را نشان بدهید که با کودتای الهی قدرت را به دست گرفته باشد. ما که معتقدیم پیامبران به آسمان متصل هستند و هستی در قبضه قدرت پیامبران است اما نه فقط پیامبر ما بلکه هیچ کدام از پیامبران دیگر به روش‌های غیر مردمی هیچ کاری نکرده‌اند حتی اگر پیامبری می‌خواهد فرعون ایمان بیاورد باید راه را به او نشان دهد نه به زور تفنگ و گلوله.

غفاری با بیان اینکه تفتیش عقاید و انگیزاسیون مردم جوامع غربی را نسبت به دین بدبین کرده تصریح کرد: این اقدامات باعث شد کلیسا از جامعه رخت بربندد و حکومت، جامعه، اخلاق و انسان همه از کلیسا بریده شده‌اند و کلیسا در یک محیط دربسته‌ای که حداکثر نفوذش هفته‌ای دو ساعت آن هم در حد یک زمزمه‌ عاشقانه کاملاً شخصی است، محصور شد بدون اینکه منشأ کمترین حرکت سیاسی و اجتماعی باشد.

این پژوهش‌گر دینی تبیین دین را از مهم‌ترین مشکلات دنیای امروز دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کلمه دین از مشکک‌ترین مقولات امروز است، مشکل امروز ما در معنی کردن دین است. متأسفانه چند روز گذشته کلیپی از یک سید روحانی تماشا می‌کردم که در مراسم روضه امام حسین (ع) به آیت‌الله العظمی صانعی بی‌حرمتی کرد. این محض بی‌دینی است که ما به یک مرجع تقلید توهین کنیم به دلیل اینکه از مواضعش خوشمان نمی‌آید و رکیک‌ترین کلمات را به او بگوییم.

وی اضافه کرد: برخی مصادیق موجود در جامعه امروز که به نام دین عرضه می‌شوند در واقع دین نیست. حسین (ع) از ما عو عو و عر عر نخواسته بلکه شیعه و پیرو خواسته است.

به گزارش ایسنا، در مراسم عزاداری امام حسین (ع) که شب گذشته از سوی حجت‌الاسلام محتشمی‌پور در حسینیه دارالزهرا (س) برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین خاتمی، حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی خویینی‌ها و عبدالله نوری حضور داشتند.

ایسنا