خط امام : پایتخت عراق که محرم امسال را پرشورتر از سال های گذشته شروع کرده است، با حملات تروریستی انفجار خودروهای بمب گذاری شده در روز یکشنبه، شب تاسوعای خونینی را شاهد بود. به گزارش خط امام خبرنگار ایرنا از بغداد خبر داد ، صدای انفجار مهیبی در جنوب بغداد شنیده شد که رسانه […]

خط امام : پایتخت عراق که محرم امسال را پرشورتر از سال های گذشته شروع کرده است، با حملات تروریستی انفجار خودروهای بمب گذاری شده در روز یکشنبه، شب تاسوعای خونینی را شاهد بود.

به گزارش خط امام خبرنگار ایرنا از بغداد خبر داد ، صدای انفجار مهیبی در جنوب بغداد شنیده شد که رسانه ها ساعتی بعد خبر دادند، یک خودرو بمب گذاری شده در چهار راه الدرویش در منطقه ‘حی الاعلام’ منفجر شده است.
براساس اعلام مقامات و رسانه ها، این حمله به یک هیات حسینی صورت گرفته که در اثر آن دستکم 7 تن به شهادت رسیدند و 25 تن از دیگر زخمی شدند.
حی الاعلام از مناطق پرچمعیت بغداد، دو روز پیش از شروع محرم سیاهپوش شده و تکیه ها و حسینیه های آن هر شب مملو از جمعیت عزاداران است.
عزاداران این حسینیه در بغداد مانند صدها هیات عزاداری، خود را برای مراسم تاسوعا که برای تکریم حضرت ابوالفضل العباس(ع) در هشتمین شب محرم بپا داشته می شود، آماده کرده بودند.
بغداد شامگاه یکشنبه نیز بار دیگر لرزید؛ این بار تروریست ها یک پست ایست و بازرسی را در حوالی میدان تحریر هدف گرفتند. این حادثه در ابتدای خیابان سعدون رخ داد؛ در حالی که تعداد زیادی خودرو در پشت ترافیک این ایستگاه منتظر عبور بودند.
آمار اولیه حکایت از 10 کشته و زخمی داشت و تعداد زیادی خودرو و برخی ساختمان های اطراف نیز آسیب دیدند.
تعدادی از قربانیان به پزشکی قانونی و تعدادی دیگر به بیمارستان ها منتقل شدند در حالی که پیراهن مشکی به تن داشته و قرار بود به مراسم شب تاسوعا برسند.
شهر بغداد همچنان از مهمترین اهداف تروریستی است که حاصل آن روزانه چند انفجار است. انفجارها در مناطق شیعه نشین رخ می دهد و شهرک صدر و کاظمین و منطقه مرکزی کراده، متحمل بیشترین حملات هستند.
با وجود این حملات تروریستی، شب تاسوعای حسینی، از بیشتر محله های بغداد صدای نوحه خوان و طبل و سنج به گوش می رسد و هیات ها در خیابان ها به راه افتاده اند. اگر چه حملات تروریستی شب تاسوعای امسال بغداد را رنگ خون بخشید اما این حملات حرکت عزاداران را متوقف نکرد.