قدرت بصری و ادبی تعزیه در خدمت تعامل فرهنگی
قدرت بصری و ادبی تعزیه در خدمت تعامل فرهنگی

خط امام : تعزیه یکی از شاخه های هنر نمایش به شمار می آید که قدمتی دیرینه در ایران دارد. به گزارش خط امام ، شیعیان از ظرفیت این هنر برای باز آفرینی داستان کربلا و احیای فرهنگ عاشورا بیشترین بهره را برده اند. امروزه تعزیه درنقاط مختلف دنیا و هرجا که شیعیان حضور دارند رواج […]

خط امام : تعزیه یکی از شاخه های هنر نمایش به شمار می آید که قدمتی دیرینه در ایران دارد.

به گزارش خط امام ، شیعیان از ظرفیت این هنر برای باز آفرینی داستان کربلا و احیای فرهنگ عاشورا بیشترین بهره را برده اند. امروزه تعزیه درنقاط مختلف دنیا و هرجا که شیعیان حضور دارند رواج دارد و با استقبال مردم هم مواجه است.

ای کاش مسئولان هنرهای نمایشی که توان چندانی برای حل معضلات تئاتر ندارند و هنوز نتوانسته اند تعریفی مشخص از چارچوب فعالیت فعالان در زمینه تئاتر ارائه کنند ، حداقل برای برقراری ارتباط با فعالان هنرهای نمایش آیینی در سایر کشورها که مهمترین آن تعزیه است چاره ای بیاندیشند.

تعزیه از زمینه بالایی برای تعاملات فرهنگی حتی باهنرمندان کشورهای غیر مسلمان دارد ، زیرا از جذابیت های بصری  ، ادبی و موسیقیایی فراوانی برخوردار است.

بدیهی است تعزیه برعکس سایر گونه های نمایشی نه مخالف دارد و نه هزینه چندانی می خواهد چرا که عمده هزینه های آن به وسیله مردم تامین می شود.

تصاویری از تعزیه در مناطق مختلف لبنان را در ادامه می بینید.

تعزیه لبنان2 تعزیه لبنان3 تعزیه لبنان4 تعزیه لبنان5 تعزیه لبنان6 تعزیه لبنان1