خط امام : سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به عزاداران عاشورای حسینی در عربستان خواستار شناسایی و مجازات عاملان از سوی دولت این کشور شد. به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مرضیه افخم حمله تروریستی به مراسم عزاداری عاشورای حسینی در شهر […]

خط امام : سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به عزاداران عاشورای حسینی در عربستان خواستار شناسایی و مجازات عاملان از سوی دولت این کشور شد.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مرضیه افخم حمله تروریستی به مراسم عزاداری عاشورای حسینی در شهر أحسا در شرق عربستان را که منجر به کشته و زحمی شدن تعدادی از مردم بی گناه و عزادار شد، بشدت محکوم کرد.

وی افزود: مراسم عزاداری بمناسبت سالگرد شهادت مظلومانه اهل بیت پیامبر اکرم(ص)، سنت آیینی مقدسی در جوامع إسلامی است که همواره مورد احترام بوده و از دیرباز دولت ها در کشورهای اسلامی و غیراسلامی نیز به این مراسم احترام گذاشته و امنیت عزادران حسینی را تأمین می نمایند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از دولت عربستان خواست ضمن تأمین امنیت مردم در مراسم و مناسبت های مذهبی عاملان اقدام تروریستی روز عاشورا در الأحسا را شناسایی و مجازات نماید.