خط امام : با پایان برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا و انتخابات فرمانداری در برخی ایالت‌های این کشور، اعلام نتایج این انتخابات آغاز شده است. در این انتخابات حدود یک سوم از 100 کرسی‌ سنا، تمام 435 کرسی مجلس نمایندگان، 36 فرمانداری از 50 ایالت آمریکا و بسیاری از پست‌های ایالتی و محلی به رأی […]

خط امام : با پایان برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا و انتخابات فرمانداری در برخی ایالت‌های این کشور، اعلام نتایج این انتخابات آغاز شده است. در این انتخابات حدود یک سوم از 100 کرسی‌ سنا، تمام 435 کرسی مجلس نمایندگان، 36 فرمانداری از 50 ایالت آمریکا و بسیاری از پست‌های ایالتی و محلی به رأی گذاشته شده است.

به گزارش خط امام ایسنا به نقل از آسوشیتد‌ پرس خبر داد ، شش ایالت‌ کارولینای شمالی، آرکانزاس، کلرادو، جورجیا، آیووا و کانزاس شاهد نزدیک‌ترین رقابت در انتخابات سنا بوده‌اند.

نظرسنجی‌ها نشان داده است که احتمالا دموکرات‌ها در این انتخابات شکست خورده و جمهوری‌خواهان کنترل سنا را از دست دموکرات‌ها خارج خواهند کرد. با این حال، ممکن است نتایج انتخابات در برخی ایالت‌ها نظیر لوئیزیانا، جورجیا و آلاسکا این پیش‌بینی را تغییر دهد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، به طور تاریخی، در آمریکا حزب رئیس‌جمهوری که دوره دوم ریاست جمهوری‌اش را سپری می‌کند در انتخابات میان دوره‌ای کنگره شکست می‌خورد و این بار نیز این روند ممکن است برای اوباما تکرار شود.

مشارکت در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا که به دلیل برگزاری میان دو انتخابات ریاست‌جمهوری این نام را گرفته معمولا کم است.

کنگره آمریکا متشکل از دو مجلس: نمایندگان (House of Representative) و سنا (Senate) است.

نتایج لحظه به لحظه انتخابات کنگره

آخرین بروزرسانی: تاریخ: چهارشنبه 14 آبان – ساعت: 09:00
منبع: آسوشیتد‌ پرس

سنا:

جمهوری‌خواه: 52 کرسی
دموکرات: 43 کرسی
مستقل: 2 کرسی
مجموع: 100 کرسی
توضیح: 2 کاندیدای مستقل از فراکسیون‌های وابسته به حزب دموکرات هستند.

مجلس نمایندگان:

جمهوری‌خواه: 228 کرسی
دموکرات: 147 کرسی
مستقل: –
مجموع: 435 کرسی

فرمانداران:

جمهوری‌خواه: 26

دموکرات: 13