خط امام : نخست وزیر استرالیا معتقد است ترور یکی از رهبران شیعیان این کشور در سیدنی می تواند ناشی از حرکت تروریست های داعش باشد. به گزارش خط امام به نقل از ایرنا، ‘رسول الموسوی’ 47 ساله روز تاسوعای حسینی چند ساعت پس از تهدید شدن به وسیله افراد ناشناس در خارج از حسینیه […]

خط امام : نخست وزیر استرالیا معتقد است ترور یکی از رهبران شیعیان این کشور در سیدنی می تواند ناشی از حرکت تروریست های داعش باشد.

به گزارش خط امام به نقل از ایرنا، ‘رسول الموسوی’ 47 ساله روز تاسوعای حسینی چند ساعت پس از تهدید شدن به وسیله افراد ناشناس در خارج از حسینیه نبی اکرم (ص) در حومه ‘گرینگر’ نزدیکی سیدنی از ناحیه صورت و شانه مورد اصابت گلوله قرار گرفت.
شبکه خبری ‘ای.بی.ان’ مالزی روز چهارشنبه به نقل از یک شاهد عینی که خواست نامش ذکر نشود، اعلام کرد مردی که سوار خودرو بوده چند بار قبل از تیراندازی از مقابل این حسینیه رفت وآمد کرده و با صدای بلند به شیعیان توهین و از تروریست های داعش دفاع کرده است.
‘تونی ابوت’ نخست وزیر استرالیا، گفت که مقامات معتقدند پشت این تیراندازی تروریست های داعش بوده اند.
وی به خبرنگاران، گفت: به نظر می رسد گروه تروریستی داعش در این تیراندازی سیدنی دست داشته است.
به گفته وی، نکته مهم برای همه ما حذف کامل این گروه تروریستی است و نخست وزیر مالزی نیز تاکید داشت که گروه داعش مخالف خدا، اسلام و جامعه بشریت است.
دولت استرالیا اخیرا در تلاش برای ممانعت از ملحق شدن اتباعش به گروه های تروریستی در عراق و سوریه قانونی را تصویب کرد که استرالیایی ها را از سفر به کشورهای محل فعالیت تروریست ها منع می کند.
گفته می شود هم اکنون 70 استرالیایی برای پیوستن به گروه ها تروریستی این کشور را ترک کرده اند.
نیروهای ضد تروریستی استرالیا اخیرا در شهرهای سیدنی، ملبورن و بریزین به خانه ها یورش برده و چند تن را به اتهام فعالیت در گروه تروریستی داعش دستگیر کردند.
پلیس استرالیا 19 شهریور ماه نیز با حمله به چند مرکز ایالت کوئینزلند از جمله یک مرکز اسلامی دو مرد را در ارتباط با بحران سوریه بازداشت کرد و دولت فدرال خطر حمله تروریستی در استرالیا را به ‘بالاتر از حد متوسط’ افزایش داد.
استرالیا در چند سال گذشته در کنار غرب از عملیات تروریست ها در سوریه بر علیه دولت بشار اسد حمایت می کرد و اکنون نیز 600 نیروی نظامی برای پیوستن به ائتلاف آمریکایی ضد داعش به منطقه خاورمیانه اعزام کرده، اما می توان دریافت که برخی سیاسیون کانبرا این ائتلاف را صادق نمی دانند و از اینکه بار دیگر بازیچه دست واشنگتن و پنتاگون شوند، هراس دارند.