کتاب عشق در مشرب عرفانی امام خمینی (ره) منتشر شد
کتاب عشق در مشرب عرفانی امام خمینی (ره) منتشر شد

خط امام : کتاب عشق در مشرب عرفانی امام خمینی (ره) نوشته کبری طاهری نژاد منتشر و راهی بازار نشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، عشق و عرفان، برترین زمینه پرواز انسان به عالم ملکوت و مهمترین دلیل گرفتار شدن انسان به ندامت و خسران است. کسانی که از این عیار […]

خط امام : کتاب عشق در مشرب عرفانی امام خمینی (ره) نوشته کبری طاهری نژاد منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، عشق و عرفان، برترین زمینه پرواز انسان به عالم ملکوت و مهمترین دلیل گرفتار شدن انسان به ندامت و خسران است.

کسانی که از این عیار الهی در زندگی روزمره خود دور هستند، گرفتار انواع بیماری های روحی و اضطراب ها و ناامنی های درونی می شوند و سرانجام نیز دچار خسران خواهند بود.

عرفان، بیداری است؛ بیداری انسانی که خویشتن خویش را در پرتو پرداختن به معنویات و از راه پرداختن به تزکیه و تطهیر و خویشتن داری از آلودگی باطنی و مهذّب شدن و مصفا گشتن و به خیل پاکان پیوستن و در شمار ملائک در آمدن؛ و نیز از راه پرداختن به عبادت، به دست آورده و از این راه به وصال نائل می شود.

کتاب «عشق در مشرب عرفانی امام خمینی» درباره همین موضوع است و در 5 فصل کلی با عناوین «کلیات»، «مفاهیم»، «عشق در عرفان»، «عشق از دیدگاه امام خمینی» و «عشق در دیوان امام خمینی» تدوین شده است.

فصل اول گذری به کلیات این کتاب دارد که شامل تعریف و تبیین موضوع، هدف و انگیزه، پیشینه موضوع مورد تحقیق می شود.

فصل دوم به بررسی مفاهیم لغوی و اصطلاحی عشق و محبت از دیدگاه عارفان اختصاص دارد و در ادامه آن دیدگاه عارفانه امام خمینی(ع) بیان شده است.

در فصل سوم، عشق در قرآن کریم به عنوان یک کتاب عرفانی مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل چهارم کتاب هم به عنوان مهمترین فصل آن، به بررسی عشق در آثار امام خمینی (ره) اختصاص دارد.

در فصل پنجم هم، عشق و ویژگی های آن در دیوان اشعار امام خمینی بررسی شده است.

این کتاب با 179 صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت هشت هزار تومان توسط موسسه چاپ و نشر عروج وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) منتشر شده است.

ایرنا