تظاهرات فلسطینی‌ها در حمایت از مسجد الاقصی
تظاهرات فلسطینی‌ها در حمایت از مسجد الاقصی

خط امام : به دنبال فراخوان جنبش حماس از تمامی فلسطینی‌ها برای برگزاری تظاهرات در حمایت از مسجدالاقصی، ده‌ها تن از فلسطینی‌ها در مناطق مختلف از جمله قدس اشغالی و کرانه باختری تظاهرات کردند. این در حالی که نیروهای رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی شدیدی را در اطراف مسجدالاقصی و قدس اتخاذ کرده‌اند. به گزارش پايگاه […]

خط امام : به دنبال فراخوان جنبش حماس از تمامی فلسطینی‌ها برای برگزاری تظاهرات در حمایت از مسجدالاقصی، ده‌ها تن از فلسطینی‌ها در مناطق مختلف از جمله قدس اشغالی و کرانه باختری تظاهرات کردند. این در حالی که نیروهای رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی شدیدی را در اطراف مسجدالاقصی و قدس اتخاذ کرده‌اند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام خبرگزاری ايسنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره گزارش داد ، جمع زیادی از فلسطینی‌ها به همراه رهبران جهاد اسلامی و به درخواست این جنبش در مرکز خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه دست به تظاهرات گسترده‌ای در حمایت از مسجد الاقصی زدند.

همچنین ده‌ها فلسطینی به درخواست جنبش حماس دست به تظاهرات گسترده ای در حمایت از مسجد الاقصی در منطقه الخلیل واقع در کرانه باختری زدند.

این در حالی است که درگیری‌های شدیدی میان جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی که سعی داشتند تظاهرات این جوانان را در نزدیکی ایست بازرسی “قلندیا” در نزدیکی شمال قدس سرکوب کنند، رخ داد.

هزاران تن از نیروهای رژیم صهیونیستی در اطراف مسجد الاقصی مستقر شده و تدابیر امنیتی شدیدی را در این مسجد جهت ممانعت از ورود افراد زیر 35 سال برای ادای نماز جمعه اتخاذ کرده و از ساعات اولیه صبح امروز (جمعه) نیروهای رژیم صهیونیستی در تمامی مناطق قدس جهت ممانعت از وقوع هرگونه رخدادی مستقر شدند.

مقامات رژیم صهیونیستی امروز ( جمعه) درهای مسجد الاقصی را در مقابل فلسطینی های زیر 35 سال بستند و صدها جوان فلسطینی مجبور شدند در خیابان ها نماز بخوانند.

نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین تدابیر امنیتی شدیدی را در خصوص آمدوشد فلسطینی ها در اطراف مسجد الاقصی اتخاذ کردند.

از صبح امروز حدود 3500 تن از نیروهای ویژه و نیروهای پلیس اسرائیل در تمامی مناطق شهر قدس مستقر شده و ایست های بازرسی را ایجاد کردند.

همچنین در پی وقوع درگیری های شدید میان ارتش رژیم صهیونیستی و جوانان فلسطینی در رام الله بیش از 17 فلسطینی زخمی شدند.

پلیس رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای از هزاران تن از نیروهای خود خواسته بود تا در اطراف مسجدالاقصی مستقر شوند.

خبرنگار الجزیره نیز اعلام کردند که رژیم صهیونیستی 1300 نیروی اضافی را در خیابان‌های قدس و دیگر مناطق مستقر کرده و در طول دو هفته حدود 188 فلسطینی را بازداشت کرده است.

رژیم صهیونیستی از شب گذشته تا صبح امروز (جمعه) 31 فلسطینی را بازداشت کرده است.

جنبش حماس پیش از این در بیانیه‌ای از تمامی فلسطینی‌ها در قدس و کرانه باختری خواسته بود تا امروز به راهپیمایی و تظاهرات برای پیروزی مسجدالاقصی با عنوان تظاهرات خشم دست بزنند و یورش‌های اخیر نیروهای رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی را محکوم کنند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از تمامی فلسطینی‌ها خواسته بود تا امروز را روز بسیج عمومی و روزخشم جهت حمایت از مسجدا الاقصی و پیروزی آن اعلام کنند و دست به تظاهرات گسترده بزنند.

درگیری‌ها میان فلسطینی‌ها و نیروهای اسرائیلی به دنبال شهادت یک جوان فلسطینی به دست نیروهای رژیم صهیونیستی که با خودرویش چند تن از رهگذران اسرائیلی را زیر گرفته، شدت یافته است. این اقدام جوان فلسطینی به کشته شدن یک اسرائیلی و زخمی شدن 13 تن دیگر انجامید.

همچنین یهودیان تندرو صهیونیست اعلام کردند که آماده یورش به مسجد الاقصی هستند.

از سوی دیگر ریاض المالکی، وزیر خارجه دولت موقت فلسطین اعلام کرد: تشکیلات خودگردان از سازمان همکاری اسلامی خواسته است تا دوازدهم ماه جاری میلادی نشست فوق‌العاده ای را برای بررسی تجاوزات و یورش های اسرائیلی ها به مسجد الاقصی و اقدامات آن ها در قدس با حضور نمایندگان مراکش، عربستان، اردن، فلسطین،مالزی، سنگال، آذربایجان و گینه برگزار کند.

همچنین شاهدان عینی در فلسطین اعلام کردند که برخی افراد ناشناس صبح امروز 10 بمب دست‌ساز را در منازل رهبران جنبش فتح در نوار غزه منفجر کردند.

به گزارش شاهدان عینی یک بمب دست ساز در نزدیکی منزل عبدالرحمن حمد و منزل عبد الجواد زیاده از رهبران جنبش فتح منفجر شد.

همچنین دو بمب دیگر در منطقه تل الهوی در نزدیکی منزل محمد النحال یکی از اعضای جنبش فتح منفجر شد.

بمب‌های دست ساز دیگری نیز در منازل برخی از رهبران فتح در نوار غزه منفجر شد اما هنوز گزارشی از صدمات جانی در این انفجارها منتشر نشده است.

از سوی دیگر رامی حمدالله، نخست وزیر دولت توافقی فلسطین به دلیل وقوع انفجارهای مذکور سفر خود را به نوار غزه لغو کرد. وی قرار بود برای بزرگداشت سالروز مرگ یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین به نوار غزه برود.

موسی ابومرزوق، عضو سیاسی جنبش حماس خواهان عدم لغو سفر مسئولان دولت توافقی فلسطین به نوار غزه شد که قرار بود روز شنبه برگزار شود.

وی گفت: ما باید دیدار فوری با سایر گروه های فلسطینی برای محکومیت اقدامات اسرائیل و اعلام همبستگی با جنبش فتح برگزار کنیم.