شاعر شهيد هم دوش قاسم سليماني (تصویر)
شاعر شهيد هم دوش قاسم سليماني (تصویر)

خط امام :  هنگامی که قصد خروج از خانه و رفتن به جبهه‌های جنگ را کرد، یقین داشت که برای به دست آوردن صلحی که در اشعارش از آن سخن می‌گفت باید این راه جنگ را بپیماید؛ جنگی که آواز و موسیقی در آن جایی ندارد و هر چه را که در اطرافش هست، می‌بلعد، […]

خط امام :  هنگامی که قصد خروج از خانه و رفتن به جبهه‌های جنگ را کرد، یقین داشت که برای به دست آوردن صلحی که در اشعارش از آن سخن می‌گفت باید این راه جنگ را بپیماید؛ جنگی که آواز و موسیقی در آن جایی ندارد و هر چه را که در اطرافش هست، می‌بلعد، ولی در نتیجه آن مدرکی از شجاعت به انسان تعلق می‌گیرد که در هیچ دانشگاهی در جهان آن مدرک را به کسی نمی‌دهند.

به گزارش خط امام «ابنا» با این مقدمه نوشت: «علی رشم» شاعر عراقی متولد سال ۱۹۸۸ (۱۳۶۷ ه.ش) چهار ماه پیش برای همکاری با ارتش عراق در راه مقابله با گروه‌های تکفیری اشعارش را برداشت و به شهر آمرلی واقع در استان صلاح‌الدین – که بیشتر ساکنان آن شیعه هستند – رفت.

وی چند روز پیش در ناحیه جرف النصر (جرف الصخر سابق) واقع در شمال استان بابل عراق که در یک عملیات بزرگ نظامی آزاد شد، در درگیری با تروریست‌های تکفیری مجروح شد و پس از انتقال به بیمارستان بابل به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شاعرش شهید همراه سلیمانی (1)

«حسن سالم» رئیس جنبش «الصادقون» در مجلس عراق درباره شهادت علی رشم می‌گوید: شهید علی رشم در راه دفاع از وطن خود با دشمنانی که از خارج مرزهای عراق آمدند جنگید و شجاعانه‌ترین مواضع قهرمانی و فداکاری را در میدان نبرد به تصویر کشید.

وی می‌افزاید: رشم نمونه بارزی از جوان عراقی است که حاضر است جان خود را برای دفاع از وطنش در هر لحظه فدا کند.

رئیس جنبش در پایان اظهار می‌کند: سازمان‌های تروریستی ازجمله داعش جایی در عراق ندارند و در آینده، پیروزی از آن عراق است.

شهادت این شاعر جوان واکنش‌های مثبتی نیز در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

«زینب فاروق» که از فعالان رسانه‌ای عراق است در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نوشت: علی رشم جوان شجاعی بود که زندگی خود را در راه دفع متجاوزان ملعون از خاک کشورش از دست داد. رشم از شریف‌ترین اشخاصی بود که جان خود را در راه دفاع از وطن خود فدا کرد.

همچنین «حامد المالکی» سناریونویس عراقی درباره شهادت علی رشم می‌نویسد: اگر من هم شاعر بودم، قلم خود را برمی‌داشتم و روزنامه‌ها را چهل روز از اشعاری در وصف علی رشم پر می‌کردم.

شهید علی رشم چند روز قبل از شهادت در جبهه‌های نبرد با داعش در کنار سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده بزرگ نیروی قدس سپاه حضور داشته است؛ فرمانده‌ای که به اذعان رسانه‌های غربی اکنون قدرت‌مندترین فرد در عراق است.

در تصاویر منتشرشده از این شهید و سردار سلیمانی، وی عشق و علاقه خود را به فرمانده ایرانی پنهان نکرده و سایه‌به‌سایه در کنار سردار سلیمانی قدم برداشته است.

شاعرش شهید همراه سلیمانی (2) شاعرش شهید همراه سلیمانی (3)