پایان دور نخست مذاکرات ظریف، کری و اشتون
پایان دور نخست مذاکرات ظریف، کری و اشتون

  خط امام : دور نخست مذاکرات «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه، «جان کری» وزیرخارجه آمریکا و «کاترین اشتون» هماهنگ کننده کشورهای 1+5 پایان یافت. به گزارش ایرنا، نخستین دور مذاکرات حدود ساعت 12 امروز (یکشنبه) به وقت محلی آغاز و در ساعت 14 و 30 دقیقه پایان یافت و مذاکره کنندگان دومین دور […]

 

خط امام : دور نخست مذاکرات «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه، «جان کری» وزیرخارجه آمریکا و «کاترین اشتون» هماهنگ کننده کشورهای 1+5 پایان یافت.

به گزارش ایرنا، نخستین دور مذاکرات حدود ساعت 12 امروز (یکشنبه) به وقت محلی آغاز و در ساعت 14 و 30 دقیقه پایان یافت و مذاکره کنندگان دومین دور گفت و گوهای خود را ساعاتی دیگر شرع خواهند کرد تا بحث پیرامون موارد اختلافی خود که عمدتا بر سر میزان غنی سازی اورانیوم و جدول زمانبندی لغو تحریم ها علیه ایران است ادامه دهند.
ظریف شب گذشته در بدو ورود به عمان خاطرنشان کرد که اصل لغو تحریمها در توافق ژنو پذیرفته شده و طرف غربی با اراده سیاسی می تواند رسیدن به توافق جامع را قابل دسترس کنند.
مذاکره کنندگان تلاش می کنند تا پیش از پایان مهلت تعیین شده برای مذاکرات هسته ای جهت دستیابی به توافق جامع، به این هدف دست یابند؛ هر چند، طبق توافقات قبلی، دو طرف می توانند در موعد مقرر (24 نوامبر برابر 3 آذر) مذاکرات را به مدت 2 ماه دیگر تمدید کنند اما تاکنون طرف های مذاکره تمایلی برای این کار نشان نداده اند و اراده خود را بر رسیدن به توافق در زمان تعیین شده متمرکز کرده اند.