خط امام : اگرچه پس از توافقنامه ژنو و تلاش‌های دیپلماتیک کشورمان در عرصه‌های مختلف به خصوص مراودات خارجی، کشور در حوزه اقتصادی رشد و رونق قابل توجهی داشته است اما هنوز هم برخی کشورهای غربی در تلاش هستند به هر نحو ممکن از توسعه این فعالیت‌ها جلوگیری کنند. به گزارش خط امام ، «صبحانه‌آنلاین» […]

خط امام : اگرچه پس از توافقنامه ژنو و تلاش‌های دیپلماتیک کشورمان در عرصه‌های مختلف به خصوص مراودات خارجی، کشور در حوزه اقتصادی رشد و رونق قابل توجهی داشته است اما هنوز هم برخی کشورهای غربی در تلاش هستند به هر نحو ممکن از توسعه این فعالیت‌ها جلوگیری کنند.

به گزارش خط امام ، «صبحانه‌آنلاین» با این مقدمه نوشت: هر چند برخی تجار کشورمان از سال‌ها قبل اعلام می‌کردند که برخی بانک‌های کشورهای همسایه از آنها تعهد می‌گیرند که حق استفاده از خدمات کارت‌های بین‌المللی خود را از درون ایران ندارند اما این موضوع در خصوص بسیاری از اقدامات تجارت بین‌الملل منتفی بود.

اما با بخشنامه روزهای اخیر شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا به عنوان یکی از مهم‌ترین ایرلاین‌های غربی، می‌توان بار دیگر متوجه خصومت این کمپانی‌ها با افزایش فعالیت‌های مبتنی بر تجارت بین‌الملل از سوی مردم کشورمان شد.

بر اساس این بخشنامه که طی روزهای اخیر برای آژانس‌های مسافرتی موجود در کشورمان ارسال شده، اعلام شده است که پرداخت توسط Credit Card از داخل ایران غیرقابل قبول بوده و استفاده از کارت اعتباری از گزینه‌های پرداخت این شرکت و هواپیمایی اتریش در داخل ایران حذف شده است.

این شرکت هواپیمایی در ادامه این بخشنامه غیرقانونی خود تاکید کرده است که در صورت هرگونه استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی توسط آژانس‌های ایرانی، هیچ راه حلی به جز بدهکار منظور کردن همان مبلغ پرداختی توسط آژانس وجود ندارد و عملا این پول پرداختی، هدر می‌رود.

1415703178178_52025_443

دستورالعمل لوفتهانزا