شهربیجی به طور کامل از تروریست ها پاکسازی شد
شهربیجی به طور کامل از تروریست ها پاکسازی شد

خط امام : مقام های عراقی اعلام کردند که ارتش این کشور امروز (جمعه) موفق شد شهر پالایشگاهی بیجی را به طور کامل از لوث تروریست های داعش پاکسازی کند. به گزارش خط امام ایرنا به نقل از خبرگزاری ‘آسوشیتدپرس’ خبر داد ، دو مقام امنیتی عراق که خواستند نامشان فاش نشود اعلام کردند که […]

خط امام : مقام های عراقی اعلام کردند که ارتش این کشور امروز (جمعه) موفق شد شهر پالایشگاهی بیجی را به طور کامل از لوث تروریست های داعش پاکسازی کند.

به گزارش خط امام ایرنا به نقل از خبرگزاری ‘آسوشیتدپرس’ خبر داد ، دو مقام امنیتی عراق که خواستند نامشان فاش نشود اعلام کردند که ارتش عراق همچنین موفق شد محاصره بزرگ ترین پالایشگاه عراق را به طور کامل بشکند.

تلویزیون دولتی عراق نیز با استناد به اظهارات ‘عبدالوهاب السعدی’ فرمانده یگان های مستقر در بیجی، خبر ‘آزادی بیجی’ را تایید کرد.

گروه تروریستی داعش در تابستان گذشته و طی حمله به شمال و غرب عراق، پالایشگاه بیجی را به تصرف خود درآورد.

تروریست های داعش با اشغال شهر بیجی و بزرگ ترین پالایشگاه عراق و فروش محصولات نفتی آن، بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را تامین می کردند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، ارتش عراق از اواخر ماه میلادی گذشته به منظور شکستن محاصره پالایشگاه مذکور که یکی از شریان های حیاتی داعش محسوب می شد، راهبردی جدید را اتخاذ و از سمت غرب به سوی این شهر پیشروی کرد.

گروه تروریستی داعش علاوه بر فعالیت های تروریستی در سوریه، چند ماه قبل با حمله به عراق بخش های وسیعی از این کشور را اشغال و در آن خلافت خودخوانده اعلام کرده است.