مقاومت شما اسطوره ای است و به قدرت منطقه ای تبدیل می شود
مقاومت شما اسطوره ای است و به قدرت منطقه ای تبدیل می شود

خط امام : « حسن فضل الله» عضو فراکسیون حزب الله( وفاداری به مقاومت) در مجلس لبنان در کتاب جدید خود « حزب الله و دولت در لبنان»، « پیام فوری» رهبر انقلاب اسلامی به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در روزهای اول جنگ 33 روزه سال 2006 را منتشر کرده است. به گزارش […]

خط امام : « حسن فضل الله» عضو فراکسیون حزب الله( وفاداری به مقاومت) در مجلس لبنان در کتاب جدید خود « حزب الله و دولت در لبنان»، « پیام فوری» رهبر انقلاب اسلامی به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در روزهای اول جنگ 33 روزه سال 2006 را منتشر کرده است.

به گزارش خط امام : روزنامه السفیر در شماره روز چهارشنبه خود این پیام را که سردار سرلشگر « قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حامل آن برای دبیرکل حزب الله لبنان بوده است، برگرفته از کتاب حزب الله و دولت در لبنان چاپ کرده ومتن این پیام تاریخی به شرح زیر است:
« از خداوند متعال حفظ و موفقیت شما را مسئلت می کنم، و می خواهم به شما کمک و یاری کند تا پیروز شوید، ان شاء الله.
به خداوند متعال توکل کنید ، ان شاء الله دردنیا طعم پیروزی را خواهید چشید و ذات مقدس الهی از شما راضی خواهد بود و من همواره برای پیروزی شما دعا می کنم.
به همه برادران فرد به فرد سلام می رسانم، این جنگ سخت خواهد بود لکن به خداوند توکل کنید و مقاومت نمایید.
یقین کامل داریم که مقاومت پیروز می شود بلکه از آن بیشتر، این مقاومت بزودی پیروز وبه یک قدرت منطقه ای تبدیل خواهد شد.
آنچه از اطلاعات ( در خلال جنگ) بدست آمده،نشان می دهد دشمن آماده بوده است که جنگ را در اوایل پاییز شروع کند، اسرائیلی ها با توافق آمریکایی ها بدون دلیل و یا بهانه و با تکیه برعنصر غافلگیری مبادرت به شروع جنگ می کنند.
اسراییل برنامه داشت و تصمیم داشت که به مقاومت در لبنان ضربه بزند و برای آن آماده شده بود و می خواست با جنگ شما را غافلگیر کند.
برنامه آنها این بود که نیروی هوایی اسراییل در خلال چند ساعت همه اهداف را بمباران کنند و بعد دشمن عملیات زمینی را شروع و بخشی از جنوب لبنان را اشغال کند، شهرهای مختلف شما را بزند و سپس عملیات را برای نابود کردن حزب الله تکمیل کند.
هدف این جنگ توقف در این مرز نبود، همانا هدف از این جنگ تغییر منطقه بود و لکن آنچه که درعملیات حزب الله برای اسیر گرفتن دو سرباز اسراییلی حاصل شد، دانسته و یا ندانسته، عنصر و عامل غافلگیری در برنامه اسراییل از بین رفت و طرح جنگ آماده شده برای اوایل پاییز را ساقط کرد.
شما بر آنها ( اسراییل و آمریکا) زمان جنگ را تحمیل کردید و آنچه را که می خواستند در زمانی که خود انتخاب کرده بودند، انجام دهند مجبور شدند الان به آن اقدام کنند و این باعث شد که دشمن عنصر غافلگیری را از دست بدهد و این از الطاف خفیه خداوند عز و جل برای شما است.
جنگ برای به اسارت گرفتن دو سرباز نبود، این جنگ بخشی از یک طرح آماده شده بود اما شما با به اسارت گرفتن دو سرباز اسراییلی موجب شدید آمریکایی ها و اسراییلی ها قبل از اینکه از لحاظ نیرو و تجهیزات به آمادگی کامل دست یابند، شتابان جنگ را شروع کنند و عنصر غافلگیری را از دست بدهند.
این گونه بود که خداوند متعال از شما و لبنان و منطقه خطری را که بسیار بزرگتر بود دفع و دور کرد.
حزب الله تاکنون ده روز است مقاومت و پایداری کرده در حالیکه کشورهای عربی در گذشته درخلال 3 روز شکست خوردند.
این پیروزی خوبی است لکن باید عملیات را ادامه دهید، آنچه اسراییل می خواهد یعنی نابودی مقاومت ان شاء الله هرگز تحقق نخواهد یافت.
دشمن نگران است ، مشکلات دشمن بزرگ است و از مشکلات شما کمتر و کوچکترنیست بلکه بیشتر و بزرگتر است.
شما به اسطوره ای در جهان تبدیل شده اید، و برشماست که بایستید و به جهان ثابت کنید که محاسابات آمریکا و اسراییل اشتباه بوده است.
جنگ شما ، جنگ سرنوشت و شبیه نبرد خندق است. آن نبرد ، جنگی سخت و شدید بود ، منافقین گفتند: ما به خانه های خود برمی گردیم، کجاست آن نصر الهی که محمد ما را به آن وعده داه بود؟ ولکن خداوند متعال مومنان را کمک کرد بعدازآنکه ایستادند و صبر کردند.
وقال المنافقون: فلنعد إلی بیوتنا، أین هو النصر الإلهی الَّذی یعدنا به محمد ؟ ولکن اللَّه تعالی نصر المؤمنین بعد أن ثبتوا وصبروا.»
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان این پیام تاریخی تاکید می کنند: ما با شما هستیم و بزودی به شما در همه زمینه ها کمک خواهیم کرد و نگران نباشید.
مهم این است که صبر کنید و در مقابل این دشمن بایستید و تاکید می کنم اهتمام زیاد به مردم داشته باشید، آنها می خواهند مردم را از شما جدا کنند.
«إذا وفَّق اللَّه للنصر ستصبحون قوة لا تقف فی وجه ها قوة»(…)
جنگ سال 2006 که به جنگ 33 روزه معروف شده است ، یک پیچ بزرگ در تاریخ لبنان و منطقه بود و موجب تحولی راهبردی به نفع مقاومت در نبرد با دشمن و به یک ایستگاهی موثر در تحول در روابط حزب الله با شرکائش تبدیل و موجب مشارکتش در دولت لبنان شد