پس از معرفی وزیر پیشنهادی علوم : سناریوی ترور شخصیت؛ این بار در فضای مجازی
پس از معرفی وزیر پیشنهادی علوم : سناریوی ترور شخصیت؛ این بار در فضای مجازی

خط امام : گروهی از مخالفان دولت یازدهم که تاب مشاهده پیشبرد امور جامعه در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور را ندارند و از فردای 24 خرداد مخالفت خود رابا دولت کوک کردند، از ترس افکار عمومی به مخالفت پنهانی و یا طرح ادعاهای بی اساس درصدد توجیه کارشکنی در برنامه های دولت برآمده […]

خط امام : گروهی از مخالفان دولت یازدهم که تاب مشاهده پیشبرد امور جامعه در چارچوب قوانین و مقررات جاری کشور را ندارند و از فردای 24 خرداد مخالفت خود رابا دولت کوک کردند، از ترس افکار عمومی به مخالفت پنهانی و یا طرح ادعاهای بی اساس درصدد توجیه کارشکنی در برنامه های دولت برآمده اند.

گزارش ها حاکی است روز سه شنبه پس از معرفی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، موجی از تبلیغات منفی، ادعاهای بی اساس و اتهامات علیه یکی از فرزندان جبهه و جنگ شکل گرفت. روندی که در گذشته هم از گروهی خاص و رسانه های وابسته به آن در ترور شخصیت های دولت یازدهم و وزیران پیشنهادی مشاهده شده است.

بر اساس این گزارش، بلافاصله پس از آن که حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در مدت یک سال چهارمین وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری را برای اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد، ترور شخصیت وی به گونه ای بی سابقه و هماهنگ در سطحی گسترده از فضای مجازی آغاز شد.

این بار مخالفان معاند دولت یازدهم شخصیتی از فرزندان جبهه و جنگ را مورد حمله قرار داده اند و تنها دستاویز آنان در این ترور شخصیت این است که وی مدتی در دوران اصلاحات، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بوده است؛ بدون آن که به سوابق درخشان این شخصیت علمی در طول 35 سال بعد از انقلاب اسلامی از جمله مسئول اعزام دانشجویان طرح 6 ماهه برای حضور در جبهه ها، معاون امور جنگ وزارت فرهنگ و آموزش عالی از سال 1366 تا 1368، مسئول ستاد پشتیبانی جنگ دانشگاه ها از سال 1366 تا 1368 و مهندس محاسب دفتر فنی سپاه پاسداران از سال 1359 تا 1364 نگاه کنند.

مخالف خوانان صاحب نام نیک می دانند که نشانی از نقطه ضعف علمی وی نیز نخواهند یافت. زیرا وزیر پیشنهادی، دانشیاری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، عضویت در هیأت امنای دانشگاه های خواجه نصیرالدین طوسی و تربیت مدرس، ریاست کمیسیون هیأت امنای دانشگاه های تربیت مدرس، هنر تهران، صنعتی اصفهان، هنر اصفهان، شهید چمران اهواز و سرپرست دانشگاه ایلام همزمان با مسئولیت در وزارت به منظور ارتقای جایگاه دانشگاه بعد از جنگ، مدیر گروه زلزله دانشکده مهندسی عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از سال 1383 تا 1387 را در کارنامه علمی خود دارد.

بنابراین ترور شخصیت وی که در گذشته نیز برای دیگر وزیران پیشنهادی دولت یازدهم تجربه شده، در دستور کار تلخ کامان از نتایج حماسه 24 خرداد قرار گرفته است. بر اساس این راهبرد برای مقابله با دولت بارها به شیوه ترور شخصیت و زیر سوال بردن اقدامات قانونی قوه مجریه تلاش کرده اند.

همزمان با معرفی کابینه این گروه افراد شاخص را با انتشار اطلاعات مخدوش، دستکاری شده و تکرار سناریوهای معمول و اجرا شده در دولت نهم و دهم در قالب نمایش فیلم های غیر معمول که تا مجلس هم کشیده شد، آغاز و هم اکنون نیز این شیوه را تکرار می کنند.

رسانه های وابسته به این گروه و چهره های یک گروه افراطی با تابلوی جناحی خاص که چهره های شاخص این جناح خاص به ویژه میانه روهای آن، رفتار آنان را نمی پسندند، اطلاعات نادرست و مخدوش را در قالب مصاحبه، اخبار و استفاده از شبکه های مجازی گسترش می دهند.

سنگ اندازی در مقابل دولت برآمده از انتخابات 24 خرداد و حذف شخصت ها با حربه سابقه تراشی و طرح ادعاها و اتهام های بی اساس برای برخی وزیران پیشنهادی، از جمله اقدامات افراطیون این گروه ضد دولتی است. اوج اقدامات آنان ایجاد جنجال و جنگ روانی علیه رضا فرجی دانا علیه وزیر علوم شکل گرفت در حالی که هنوز از اغاز کار وی یک سال نگذشته بود.

فرجی دانا از اغاز برعهده گرفتن مسئولیت و بر اساس وظیفه قانونی، انجام درست وظایف مورد تاکید رییس جمهوری، پروژه تخلف بورسیه ها و رسیدگی به حاتم بخشی به برخی افراد را در دستور بررسی قرار داد و آن را به مراجع ذی صلاح احاله کرد. همین اقدام کافی بود تا وزیر پرکار دولت یازدهم به عنوان اولین قربانی ترور شخصیت هدف قرار گیرد و موجی از اطلاعات نادرست علیه وی در فضای مجازی منتشر شود و سپس طرح استیضاح کلید زده شود و بدین ترتیب فرجی دانا از همراهی با دولت باز ماند.

در ادامه این راهبرد مقابله با مسعود نیلی وزیر پیشنهادی نیز هدف قرار گرفت و در کمتر از سه روز موج تکراری طرح ادعاها و اتهام های بی اساس از تریبون ها و برخی رسانه های وابسته سبب شد که وی نیز نتواند در جمع مردان دولت یازدهم حضور یابد.

بسیاری از ادعاها و اتهام های مطرح شده علیه فرجی دانا و نیلی می تواند زمینه پی گیری قضایی و حقوقی مطرح کننده این اتهام ها را مطرح کند که با استفاده از تریبون ها و رسانه ها بدون سند و مدرک معتبر به ترور شخصیت افراد می پردازند.

اما در تازه ترین اقدام تنها پس از یک ساعت از معرفی آشتیانی به مجلس برای سکانداری وزارت علوم، موج ادعاها و اتهامات سابقه تراشی و … در فضای مجازی و رسانه ها شکل گرفت به گونه ای که برخی از این اطلاعات در قالب پیامک منتشر شد تا چهارمین وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری با اتهام هایی مشابه وزیران پیشنهادی دیگر مواجه شود.

این راهبرد در حالی به صورتی نخ نما تکرار می شود و دامنه آن حتی تا شخص رییس جمهوری را در برخی موارد هدف گرفته اند نمی تواند دربرگیرنده تاکیدات مقام معظم رهبری باشد که بارها بر لزوم همگرایی در حمایت از دولت در شرایط حساس کنونی تاکید کرده اند.

انتظار می رود افراطیون بدون وارد آوردن اتهام های بی اساس و اطلاعات نامعتبر و بدون سند و مدرک، در چارچوب قانون از ابزارهای قانونی بهره ببرند و دلایل تایید یا رد وزیر پیشنهادی علوم را به صورت شفاف بیان کنند. همگان این شیوه را خواهند پسندید و رییس جمهوری اسلامی ایران به عنوان منتخب مردم همواره تصریح کرده است که به نظر و رای مجلس احترام خواهد گذاشت. پنهان شدن مخالفان معاند و افراطیون بی اعتنا به قانون در پشت پیامک ها برای ترور شخصیت افراد به ویژه فرزندان جبهه و جنگ و انقلاب اسلامی پسندیده نیست.

ایرنا