انتقال سید سراج‌الدین میردامادی به بند زندانیان مالی
انتقال سید سراج‌الدین میردامادی به بند زندانیان مالی

به گزارش خط امام ، پس از گذشت شش ماه از بازداشت سید سراج الدین میردامادی وي به اندرزگاه ۸ این زندان که محل نگهداری زندانیان مالی است، منتقل شد. بنا بر همين گزارش اين عضو با سابقه مجمع نيروهاي خط امام که از اردیبهشت ماه گذشته بی وقفه در زندان است، برخلاف آیین نامه […]

به گزارش خط امام ، پس از گذشت شش ماه از بازداشت سید سراج الدین میردامادی وي به اندرزگاه ۸ این زندان که محل نگهداری زندانیان مالی است، منتقل شد.

بنا بر همين گزارش اين عضو با سابقه مجمع نيروهاي خط امام که از اردیبهشت ماه گذشته بی وقفه در زندان است، برخلاف آیین نامه که سازمان زندان ها را ملزم به طبقه بندی زندانیان می کند، به جای بند زندانیان سیاسی (بند ۳۵۰) به بند زندانیان مالی منتقل شده است.

سيد سراج الدین میردامادی عضو باسابقه مجمع نيروهاي خط امام و از اعضاي اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت ، در سال‌های ۷۸ تا ۸۱ معاون مدیرکل انتخابات وزارت کشور دولت محمد خاتمی بود، بلافاصله پس از بازگشت به ایران در مرداد ماه ۹۲ با توقیف گذرنامه رو به رو شد. او در دی ماه ۹۲ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب حضور یافت و در آنجا اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به وی تفهیم شد. میردامادی که در تمام ماههای بعد از بازگشت به ایران برای بازجویی احضار می شد، در روز شنبه ۲۱ اردیبهشت امسال که بار دیگر برای بازجویی به دادسرای اوین احضار شده بود، بازداشت شد.

این روزنامه نگار سابقه کار در روزنامه های جهان اسلام، توس، حیات نو و برخی سایت های خبری را در کارنامه خود دارد.

او در هفته آغازین مرداد ۹۳ از سوی قاضی صلواتی به شش سال حبس تعزیری محکوم شد؛ یک سال به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و پنج سال به اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور». اعتراض وی به این حکم که حتی الزامات قانون مجازات اسلامی جدید برای تجمیع اتهامات هم در آن رعایت نشده بود، باعث شد که پرونده وی به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر برود.

سیدحسین میردامادی پدر اين عضو برجسته مجمع نيروهاي خط امام معتقد است : با هر کس صحبت می‌کنیم متأسف هستند از روندی که مسئولین در پیش گرفته‌اند. سراج از چهارده سالگی در جبهه‌ها حضور پیدا کرده و جانباز است و زمانی که مسئولین از بازگشت ایرانیان خارج نشین صحبت می‌کردند ، سراج گفت به انقلاب و کشورش علاقمند است و کاری نکرده است. البته پسرم درست هم می‌گفت. کاری خلاف قانون نکرده با چند مصاحبه و گفتگو در چارچوب قانون اساسی که نمی‌شود این گونه با او برخورد کرد. چند نفر از دوستانم از مراجع تقلید متعجب بودند از این برخورد‌ها با سراج و از رفتار و کردار او تعریف مي كردند.