طرح جدیدی ارائه نشد
طرح جدیدی ارائه نشد

خط امام : به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر ارائه طرحی جدید از سوی آمریکا در روند پایانی مذاکرات یک عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: «در نشست امشب ظریف، کری و اشتون درباره همه موضوعات بحث شد اما نه در چارچوب طرحی خاص.» به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام این […]

خط امام : به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر ارائه طرحی جدید از سوی آمریکا در روند پایانی مذاکرات یک عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: «در نشست امشب ظریف، کری و اشتون درباره همه موضوعات بحث شد اما نه در چارچوب طرحی خاص.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان که خواست نامش بیان نشود ، این مطلب را پنجشنبه شب به وقت محلی پس از پایان مذاکرات سه جانبه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و کاترین اشتون هماهنگ کننده 1+5 در گفت و گو با ایرنا بیان کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کری در این نشست طرح جدیدی ارائه کرد؟ گفت: خیر . در این نشست که بیش از دو ساعت بطول انجامید، طرح جدیدی ارائه نشد.

این مقام وزارت خارجه ایران تصریح کرد: ادامه نشست سه جانبه ظریف، کری و اشتون صبح جمعه به وقت محلی برگزار می شود.

به گفته این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، طرفین هم اکنون در حال رایزنی ها و مشورت های داخلی هستند.

وی اضافه کرد: فردا بعد ازظهر به وقت محلی نشست مشترک وزرای خارجه انگلیس و فرانسه با دکتر ظریف با حضور اشتون برگزار می شود و پس از آن، وزیر امور خارجه ایران با همتایان انگلیسی و فرانسوی خود بصورت دو جانبه جلسه خواهد داشت.

دهمین دور و آخرین مرحله از مذاکرات جامع هسته ای از روز سه شنبه در وین آغاز شده و طرفین در تلاش هستند تا 24 نوامبر / سوم آذر ماه یعنی پایان مهلت قانونی دوره تمدید مذاکرات به توافق دست یابند.

قرار است ظریف فردا با فیلیپ هاموند و لوران فابیوس وزیران خارجه انگلیس و فرانسه مذاکره کند.