300 سوئدی داعشی شده اند
300 سوئدی داعشی شده اند

خط امام : خبرگزاری فرانسه روز شنبه درگزارشی از استکهلم بنقل از یک مقام اطلاعاتی سوئد ازپیوستن بیش از300 شهروند این کشور به گروه تروریستی داعش خبر داد. براساس این گزارش ‘آندرس تورنبرگ’ رئیس دستگاه های اطلاعاتی سوئد اعلام کرد : تاکنون توانستیم پیوستن بیش از100 تن از شهروندان خود را به گروه تکفیری داعش درسوریه ثابت کنیم، اما […]

خط امام : خبرگزاری فرانسه روز شنبه درگزارشی از استکهلم بنقل از یک مقام اطلاعاتی سوئد ازپیوستن بیش از300 شهروند این کشور به گروه تروریستی داعش خبر داد.

براساس این گزارش ‘آندرس تورنبرگ’ رئیس دستگاه های اطلاعاتی سوئد اعلام کرد : تاکنون توانستیم پیوستن بیش از100 تن از شهروندان خود را به گروه تکفیری داعش درسوریه ثابت کنیم، اما هنوز موارد تاییده شده و حتی تایید نشده ای از شناسایی بیش از 200 سوئدی دیگر درمیان آنها نیز وجود دارد.
وی درگفت وگو با رادیو دولتی ‘اس آر’ کشورش، با اعلام اینکه آمار سوئدی هایی که به سوریه رفته ومی روند هر روز بیشتر و بیشتر می شود، افزود: تاکنون تعداد زیادی ازجوانانسوئدی به سوریه رفته وحتی ضمن دریافت آموزش های نظامی وروش های استفاده ازمواد منفجره وسلاح در اردوگاه های آن کشور، به یک تروریست واقعی تبدیل شدند.
تورنبرگ با اعلام اینکه حتی بسیاری از آنها مرزهای اخلاق انسانی را نیز زیر پا گذاشته و با جنگ با دیگران آنها را می کشند افزود: از آنجایی که بسیاری از آنها با وجود بازگشت به کشور هنوز برای ارتکاب به اعمال تروریستی اعلام آمادگی کرده و می کنند، دولت سوئد به علم به این موضوع شدیدا آنها را تحت نظر دارد.
به گزارش فرانس پرس، ازآنجایی که ‘ژیل دو کرشف’ هماهنگ کننده اروپایی مبارزه با تروریسم سپتامبر گذشته ازوجود حدود 3000 اروپایی در کنار داعش خبر داده بود، دولت سوئداواخر اکتبر اعلام کرد قصد دارد قوانینی را برای ممانعت ازحضور اتباع این کشور درمناقشه های مسلحانه درخارج تصویب کند.
همزمان با اعتراف مقامات رسمی کشورهای اروپایی مبنی بر عضویت بیش از سه هزار شهروند غربی بویژه انگلیس، فرانسه و آلمان در داعش اطلاعات انتشار یافتهه نشان می دهد که 30صهیونیست عضو این گروه هستند.
براساس اطلاعات مقامات امنیتی عراق، داعش سلاح های ساخت سال 2014 را در اختیار دارد و اعضای آن از شهروندان 67 کشور هستند.
کشورهای اردوگاه ضدسوری بویژه آمریکا، انگلیس، فرانسه و چند کشور عربی منطقه، داعش و دیگر گروههای مسلح تکفیری از جمله جبهه النصره را با هدف انجام اقدامات تروریستی و درگیری های مسلحانه علیه حکومت بشار اسد، مورد حمایت گسترده تسلیحاتی، اطلاعاتی و مالی قرار دادند.
بسیاری از گزارش ها همچنین نشان می دهد که گروه های تروریستی چند ملیتی ضد سوری با کامیون های انباشته از تسلیحات از خاک ترکیه به سوریه منتقل می شدند که هنوز این روند ادامه دارد.

ایرنا