اراده سیاسی باشد ظرف چند روز می توان به توافق کلی رسید
اراده سیاسی باشد ظرف چند روز می توان به توافق کلی رسید

خط امام : سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای مذاکرات هفت روزه وین 8 را «خوب» توصیف کرد و گفت: اراده سیاسی لازم وجود داشته باشد ظرف چند روز می توان به توافق سیاسی یا همان توافق کلی دست یافت.  به گزارش خط امام ، معاون حقوقی و امور بین الملل […]

خط امام : سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای مذاکرات هفت روزه وین 8 را «خوب» توصیف کرد و گفت: اراده سیاسی لازم وجود داشته باشد ظرف چند روز می توان به توافق سیاسی یا همان توافق کلی دست یافت.

 به گزارش خط امام ، معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه دوشنبه شب به وقت محلی (بامداد سه شنبه به وقت تهران) در جمع خبرنگاران ایرانی اظهار داشت: مذاکرات خوبی در مجموع بود و پیشرفت ها نسبتا بد نبود و این احساس امیدواری را داد که اگر مذاکرات ادامه پیدا کند می شود به یک جمع بندی رسید و لذا تصمیم همه بر این شد که مذاکرات را تمدید کنند.

عراقچی تصریح کرد: این هفت ماه نیز از این جهت است صرفا که وقت کافی وجود داشته باشد ولی همه این اتفاق نظر را داشتند که باید ظرف چند هفته آینده به توافق برسیم و لذا مذاکرات بلافاصله شروع خواهد شد .

وی تاکید کرد: از یکی دو هفته دیگر مذاکرات را ادامه می دهیم تا به نتیجه برسیم.

معاون وزیر امور خارجه درباره میزان آزاد شدن دارایی ها مسدود شده طی هفت ماه آینده گفت: هر ماه 700 میلیون دلار از دارایی های مسدود شده ایران آزاد خواهد شد.

عراقچی در پاسخ به این سوال که سطح نشست بعدی که در دسامبر برگزار خواهد شد، در چه سطحی خواهد بود؟ گفت: هنوز در این باره تصمیم گیری نشده است.

وی افزود: اگر اراده سیاسی لازم وجود داشته باشد حتی ظرف چند روز می شود به چارچوب کلی رسید . با توجه به پیشرفت هایی که در این چند روز شده ، تصویر برای رسیدن به تفاهم خیلی روشنتر است . در مورد چارچوب شاید بتوان در چند روز به جمع بندی رسید.

وی در پاسخ به سوالی درباره تمدید توافق ژنو گفت: ادامه روند توافق قبلی است و همه چیز هم بر اساس آن ادامه خواهد یافت.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره چهار ماهه بودن بخشی از دوره تمدید برای به توافق سیاسی و یا کلی گفت: چهارماهه بودن یعنی اینکه که آن احساس پیش نیاید که هفت ماه طولانی است. واقعا همه مصمم هستند که کمتر از 4 ماه به تفاهم برسیم .

خبرگزاری جمهوری اسلامی