موصل زندان داعش شد
موصل زندان داعش شد

خط امام : ساکنان شهر موصل عراق اعلام کردند سازمان تروریستی تکفیری ‘ داعش ‘ مانع خارج شدن مردم از این شهر می شود. به گارش روزنامه ‘ الاستقامه ‘عراق ، ساکنان موصل گفتند، هر یک از شهروندان که قصد خروج از این شهر را داشته باشد ، باید از تروریست ها اجازه بگیرد و […]

خط امام : ساکنان شهر موصل عراق اعلام کردند سازمان تروریستی تکفیری ‘ داعش ‘ مانع خارج شدن مردم از این شهر می شود.

به گارش روزنامه ‘ الاستقامه ‘عراق ، ساکنان موصل گفتند، هر یک از شهروندان که قصد خروج از این شهر را داشته باشد ، باید از تروریست ها اجازه بگیرد و آن ها هم تنها در صورتی اجازه خروج از این شهر را به مردم می دهند که ضامنی معرفی کنند که آن ضامن بازگشت مردم را به شهر موصل تضمین کند و تعهد بدهد این افراد به نیروهای نظامی عراق که ضد داعش می جنگند و خود را برای آزاد سازی موصل آماده می کنند، نمی پیوندند.

ساکنان موصل افزودند : داعشی ها بیم آن دارند شمار بیشتری از جوانان موصلی از این شهر بگریزند و برای جنگیدن با داعش به نیروهای نظامی و مردمی بپیوندند.
کمیته امنیت و دفاع عراق در استان نینوا پیش از این اعلام کرده بود پنج هزار نفر برای جنگیدن با داعش داوطلب شده اند و این افراد در حال حاضر در اردوگاهی نزدیک ‘ بعشیقه ‘ مستقر هستند.
‘ محمد ابراهیم البیاتی ‘رییس کمیته امنیتی شورای استانداری نینوا نیز پیش از این گفته بود بیش از 15 هزار نیروی ویژه عهده دار آزادسازی استان نینوا شده و این افراد برای این کار بسیار خوب آموزش دیده اند .
موصل شهری در شمال کشور عراق و مرکز اداری استان نینوا است. موصل سومین شهر بزرگ عراق پس از بصره است.
رود دجله از میان موصل می گذرد و پنج پل دو قسمت شهر را به هم پیوند می دهند. این شهر در 396 کیلومتری شمال غربی بغداد قرار دارد.
جمعیت این شهر در سال 2008 بالغ بر یک میلیون و 800 هزار نفر بوده است.
داعش خرداد ماه گذشته کنترل این شهر را به دست گرفت .