خط امام : منابع خبری از بروز اختلافات جدید در شاخه گروهک تروریستی تکفیری «داعش» در منطقه «القلمون» از توابع ریف دمشق خبر می‌دهند. 24 ساعت گذشته شاهد تحولات مهمی در گروهک تروریستی تکفیری «داعش» در سوریه بود، به گونه‌ای که نگاه‌ها را به شکل بی‌سابقه‌ای به اوضاع جاری در این گروهک جلب کرده است. […]

خط امام : منابع خبری از بروز اختلافات جدید در شاخه گروهک تروریستی تکفیری «داعش» در منطقه «القلمون» از توابع ریف دمشق خبر می‌دهند.

24 ساعت گذشته شاهد تحولات مهمی در گروهک تروریستی تکفیری «داعش» در سوریه بود، به گونه‌ای که نگاه‌ها را به شکل بی‌سابقه‌ای به اوضاع جاری در این گروهک جلب کرده است.

گزارش‌های رسیده تاکید می‌کند که روز گذشته اختلافات عمیق و گسترده میان سرکردگان گروهک‌های بیعت کننده با «داعش» و سرکردگان ارشد این گروهک تروریستی به اوج خود رسید و موضوع اختلاف که موجب منفجر شدن اوضاع میان این طرف‌ها شد، قضیه مذاکرات درباره نظامیان لبنانی در بند داعش بود.

منابع نزدیک به این گروه‌ها در این خصوص تصریح کردند که گروهک تروریستی «عماد جمعه‌» که در بازداشت دستگاه‌های اطلاعاتی ارتش لبنان قرار دارد و عامل درگیری‌های اخیر شهر مرزی «عرسال» در لبنان به شمار می‌آید، تصمیم گرفت، برای آزادی سرکرده‌اش با ارتش لبنان مذاکره و نظامیان لبنانی را آزاد کند،‌ تصمیمی که برخلاف خواست و رضایت داعش بود و موجب انفجار اوضاع میان آنها شد.

ابلاغ این خبر توسط «احمد الخطیب»، میانجی قطری – سوری معارضان سوری خارج نشین به فرماندهی ولایت دمشق – منطقه القلمون گروهک تروریستی تکفیری داعش تصمیم سرکرده این گروهک به جدایی داعش از گروهک تروریستی موسوم به «فجر الاسلام» معروف به «گروه عماد جمعه» را در پی داشت که در منطقه القلمون غربی از توابع ریف دمشق فعالیت دارد.

داعش در توجیه این اقدام خود مخالفت‌های شرعی و بی‌توجهی به شریعت از سوی فجر الاسلام و سرکرده کنونی‌اش «ابو طلال السوری» را بهانه و تصریح کرده است که این تصمیم پس از پافشاری ابو طلال برای مذاکره با ارتش سوریه برای آزادسازی نظامیان در بند این کشور نزد فجر الاسلام در مقابل آزادی جمعه اتخاذ شده است.

اما این تصمیم در واقع بیانگر میزان اختلاف نظرهای موجود در داخل داعش است که در این اواخر به شدت این گروهک را چه در عراق و چه در سوریه تهدید می‌کند.

در میان آنچه اختلافات داعش در منطقه القلمون را دامن زده انتصاب فردی به نام «نمرود» به عنوان سرکرده داعش در این منطقه بوده است.

اختلافات درونی داعش به اینجا منتهی نمی‌شود،‌چون در همین راستا گزارش شده که گروهک موسوم به «گردان‌های القصیر» که در این اواخر با داعش در منطقه القلمون بیعت کرده، به سمت استان درعا به حرکت درآمده است.

منابع نزدیک به این گروهک تاکید می‌کنند، اگرچه سرکردگان «گردان‌های القصیر» اظهار می‌کنند که با هدف آزادسازی استان درعا از چنگ «حزب الله» راهی این منطقه می‌شوند، اما معارضان سوری از این توجیه گردان‌های القصیر شگفت زده شده‌‌ و در پاسخ به این دستاویز تاکید کرده‌اند که رزمندگان حزب الله در منطقه القصیر و در چند قدمی شما هستند، چرا به مبارزه با آنها در این نقطه از سوریه نمی‌روید.

منابع نزدیک به «گردان‌های القصیر» افشا کردند، دلیل حرکت این گروهک به سمت جنوب اعتراض به تصمیم داعش مبنی برای اخراج گروهک «عماد جمعه» از جمع داعش است و گویی به دنبال جدایی گروهک عماد جمعه، این گروهک نیز از داعش جدا شده است