العبادی:بر خلاف دیگران،خواهان تخریب روابطم با ایران نیستم
العبادی:بر خلاف دیگران،خواهان تخریب روابطم با ایران نیستم

خط امام : نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که کشورش آماده تخریب روابطش با ایران نیست. به گزارش خط امام ، حیدر العبادی در گفت‌وگو با شبکه المیادین با بیان این که باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا در حمایتش از بغداد (در زمان حملات داعش) تردید داشت افزود: اما ایران در این درگیری‌ها از عراق حمایت کرده […]

خط امام : نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که کشورش آماده تخریب روابطش با ایران نیست.

به گزارش خط امام ، حیدر العبادی در گفت‌وگو با شبکه المیادین با بیان این که باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا در حمایتش از بغداد (در زمان حملات داعش) تردید داشت افزود: اما ایران در این درگیری‌ها از عراق حمایت کرده است و عراق حاضر نیست که روابطش را با تهران خراب کند.

او گفت: من حاضر نیستم روابطم را با ایران خراب کنم اما دیگران خواهان آن هستند.

العبادی ادامه داد: ما درگیری‌هایی در عراق داریم و ایران در این درگیری‌ها در کنار ما بود و از ما حمایت کرد.

وی با اشاره به دیدارش با باراک اوباما بیان کرد که در دیدارش با او صریح بوده و به او گفته است روزی که بغداد مورد تهدید قرار گرفت طرف آمریکایی در حمایتش از بغداد و توان امنیتی آن و سایر مناطق تردید کرد اما طرف ایرانی تردیدی نکرد و حتی در قبال کردها هم وقتی که اربیل در معرض خطر قرار گرفت، تردیدی به خود راه نداد.

العبادی تصریح کرد: ایرانی‌ها تهدیدی که عراق با آن مواجه شد را به منزله تهدیدی مستقیم برای خود دانستند چرا که منافع مشترکی میان دو کشور هست.