روحانیت پناه ملت بماند !
روحانیت پناه ملت بماند !

سید مهدی سادات شجاعی* قال رسول الله (ص) : مَن لا يَرحَم الناسَ لا يَرحَمه الله تعالی کسی که به مردم رحم نکند[انتظار] رحم و مهربانی از خداوند متعال نداشته باشد. (جامع احادیث الشیعه جلد20ص 48 حدیث 27302) اگر لیست وقایع و خبرهای چند روز اخیر کشورمان را مرور کنیم اخبار زیادی را میتوان صدرنشین […]

سید مهدی سادات شجاعی*

قال رسول الله (ص) : مَن لا يَرحَم الناسَ لا يَرحَمه الله تعالی

کسی که به مردم رحم نکند[انتظار] رحم و مهربانی از خداوند متعال نداشته باشد.

(جامع احادیث الشیعه جلد20ص 48 حدیث 27302)

اگر لیست وقایع و خبرهای چند روز اخیر کشورمان را مرور کنیم اخبار زیادی را میتوان صدرنشین خبرهای روز دانست.

از تمدید مذاکرات نمایندگان کشورمان با گروه  1+5 گرفته تا گران شدن نان ، از نتیجه دربی پایتخت گرفته تا اسید پاشی در تهران ، از نامه حجه الاسلام والمسلمین شیخ مهدی کروبی به علی مطهری گرفته تا جبهه گیری حجه الاسلام والمسلمین  سید هادی خامنه ای علیه استفاده مکرر برخی سودجویان  از کلمه ” فتنه” و … که هرکدام در مقاطعی نظر اکثریت رسانه های داخلی و خارجی را به خود معطوف کرد.

اما در این میان خبر تاسف بار از اقدام  بی سابقه جوانی بیمار نیز بسیار خودنمایی کرد و باز هم نام کشورمان را در میان رسانه های دنیا بر سر زبان انداخت.

رسانه هایی که بارها و بارها خواسته و ناخواسته رشادتهای جوانان ایران زمین را فریاد زدند ، جوانانی که یکی از معجزاتشان هشت سال ایستادگی در برابر قدرتهای جهانی بود، این بار اما با دید حقارت و دلسوزیهایی ! عجیب ، در بوق و کرنا حادثه رخ داده در روستای قطب آباد شهرستان جهرم واقع در استان فرهنگ و هنر ، فارس را فریاد زدند.

روستایی که تا چندی پیش شاید ساکنین سطح استان نیز کم و بیش اسم آن را نیز نشنیده بودن اما به لطف جوانی غیرتمند ! کانون توجه رسانه های معاند گردید و انواع  سوء استفاده از این عمل قبیح انجام گرفت.

اینکه جوانی بیمار ، به واسطه عقده های درونی با تیغ به هم نوع خود ، دختر ایران زمین ، مادر فردای فرزندان خود و برادرانش حمله کرده و از این راه دیو عقده های درونی خود را به زعم خود به بند کشد به همان اندازه عجیب است که دلیل فعالیت خود را مباح شمرده شدن خون بانوان به قول ایشان بی حجاب از سوی روحانی محل دانسته و فعالیت خود را دفاع از دین شمرده است.

در شرایطی که به واسطه فعالیت های گروهک داعش انواع تهمت ها نثار دین مبین و شریف اسلام گردیده و برداشت های ناصحیح و خلاف واقع از دین صلح و دوستی صورت گرفته و بزرگان و مفاخر اسلام را به انواع القاب ناصواب خطاب میکنند ، این فعالیت جز آب به آسیاب دشمن دین و سرزمین ریختن منفعتی ندارد و قطعا همه میدانیم..

لزوم یادآوری برخی وظایف به بزرگان کشور عزیزمان دلیل نگاشتن این سطور است.

ایجاب میکند بزرگان حوزه های دینی در شرایطی که این فرد بیمار چونان اسیدپاشان اصفهانی و دیگر اوباش کلان شهرهای مشهد، شیراز و … با سوءاستفاده از مقام شامخ روحانیت دلیل رفتارهای هنجارشکنانه و صدالبته بیمار گونه خود را صحبتهای روحانیون برشمرده وهدف خود را حمایت از دین و ترویج حجاب دانسته ،  با جهت گیری مناسب با این اراذل مرزبندی نموده و دامن پاک خود که همان دامان دین مبین اسلام است را از آلودگی این نا پاکی ها ، پاک نگه دارند.

منابر مساجد ، خطبه های ائمه جمعه و برنامه های متعدد صدا و سیما میتواند تمامی نقشه های معاندین دین و سرزمین ما را نقش بر آب نموده و داعشیسم را از فرهنگ دینی و مذهبی تشیع دور نگه دارد.

در شرایطی که این بزرگواران بارها و بارها تنها گناه تعدادی از السابقون انقلاب چونان نخست وزیر محبوب امام میرحسین موسوی و حجه الاسلام والمسلمین شیخ مهدی کروبی را عدم مرزبندی با عناصر ضدانقلاب! و خس و خاشاک خیابانی دانستند و حتی به خواهش این دو بزرگوار برای مشخص نمودن اهانت کنندگان به خیمه سید الشهدا و تصویر امام خمینی هم توجه ننمودند حالا خود با چالشی بزرگ روبرو هستند و آن هم مرزبندی شفاف با این بیماران لجام گسیخته ایست که “صراحتا” خود را مجری فتاوی بزرگان دین مبین اسلام و مذهب مظلوم تشیع دانسته و از این راه در صدد تطهیر خود برآمده اند .

سوءاستفاده این جانوران وحشی صفت از مقام شامخ روحانیت بر همگان واضح است که روحانیت شیعه بر جای مولا علی تکیه زده اند که نماد لطافت است و مهربانی، تا آنجا که در صدد بخشش قاتل خود بر می آید.

روحانیت شیعه بر جای سید الشهدایی تکیه زده است که بر قاتل خود و نادانی او میگرید .

این روحانیت حکم بر تیغ آجین کردن دختران سرزمین خود نداده و هنوز هم معراج خود را از دامن زنان پاکدامن دانسته و برای بانوان ایران زمین مقامی والا قائل است.

اما با توجه به سوء استفاده معاندین دین مبین اسلام و کهن سرزمینمان از اعترافات این بیمار صفتان اعلام موضع روحانیون و آیات عظام در برابر چنین حرکات شنیعی ضروری میباشد تا همگان روحانیون را در کنار مردم بدانند و عبای روحانیون مامن و ماوای درماندگان و بیچارگان بماند.

*دبیر شاخه جوانان مجمع نیروهای خط امام استان فارس