پنج شنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۷

پاسخ امام خمینی (ره) به جناب مصباح یزدی !

پاسخ امام خمینی (ره) به جناب مصباح یزدی !

” خدا را شاهد می گیرم جامعه ی ما لیاقت چنین رهبری را ندارد . ” این جمله در روزهای اخیر از سوی جناب آقای مصباح یزدی صادر شده است . تجلیل از رهبر از طریق تخفیف ملت ! یک کج سلیقگی در بکارگیری عبارات یا یک نگاه راهبردی و یا … ؟! پاسخ به این سئوال مجال دیگری می طلبد .

همانطور که قابل پیش بینی بود واکنشها به این سخن در روزهای گذشته بسیاربود که در مواردی همچون مقاله ی سایت وزین ” عصر ایران ” جامع بود و مانع . اما شاید هیچ پاسخی گویاتر و مفیدتر از پاسخ بنیانگذار جمهوری اسلامی نباشد . شخصیتی که مقامات جمهوری اسلامی و چهره های برخوردار از مواهب نظام ، همچون جناب آقای مصباح ، پس از مردم ایران ، بیش از هر شخص دیگری وام دار اویند .

پس ضمن کسب اجازه از روح بلند امام راحل ، ازبین بی شمار تعابیر ایشان در تجلیل از ملت بزرگ ایران تنها چند نمونه ی مهم را بدون هیچ توضیح اضافه در معرض مقایسه و قضاوت مخاطبان قرار می دهد :

” از ۱۵ خرداد تا حالا که آمده ایم خون دادیم , یعنی شما خون دادید , من که نشسته ام اینجا , من هم هیچ حقی ندارم , ما باید برای شما خدمت کنیم , خودمان نباید استفاده کنیم , خاک بر سر من که بخواهم استفاده عنوانی از شما بکنم , خاک بر سر من که بخواهم خون شما ریخته شود و من استفاده اش را ببرم . ( سخنرانی در مدرسه فیضیه ۱۵/۳/۵۸ ) ”

” مردم خیلى خوبند، مردم ما واقعا خوبند شاید نظیر ملت ایران در هیچ جا نباشد، ماها بدیم ، آنها خیلى خوبند. من گاهى در ذهنم این معنا مى آید کـه اگـر چـنـانـچـه در آخـرت من خودم را مى گویم من جهنم بروم آن کسى که براى من یک کـارى کـرده ، بـه خـیال اینکه من آدم هستم براى من یک کارى کرده است در بهشت باشد، مى گویند بهشت مشرف به جهنم است ، مى بینند آنها را، خوب من چه جواب بدهم به او، اینها بـه مـن بگویند که ما براى تو مثلا الله اکبر گفتیم تظاهر کردیم تو جورى بودى که رفـتـى جـهـنم و ما براى خاطر تو بهشت رفتیم تو خودت ملعون بودى ، رفتى جهنم .

این مردم خوبند، این خوب ها را نگه دارید، این مردم خوب را با خودتان همراه کنید….. پیغمبر اکرم خدمتگزار مردم بود با آنکه مقامش آن بود ولى خدمتگزار بود، خدمت مى کرد…… دائما در نظرتان بـاشـد کـه مـا یـک بـنـده خـدایـى هـسـتـیـم کـه ایـن مـردم مـا را بـه ایـن مـحل رساندند و ما براى آنها باید خدمت بکنیم . رئیس جمهور باید فکر بکند که این مردم کـوچه و بازار من را از پاریس آوردند اینجا و رئیس جمهور کردند، من باید خدمت بکنم به مـردم .

نـخـسـت وزیـر بـایـد فـکـر همین معنا باشد که این مردم بودند که من را از حبس ها و زجـرهـاى آنـجـا بـیـرون آوردنـد و نـخـسـت وزیر کردند، من باید خدمت به آنها بکنم . شما آقایان هم همین طور، هر کدام که در آنوقت زجر کشیدید و حبس رفتید همین ملت شما را نجات داده است ( سخنرانی در جمع استانداران ۱۶/۹/۵۹ ) ”

” تـاریـخ اسـلام جـز یـک بـرهـه از صـدر اسـلام ، جـوانـانـى مثل جوان هاى ایران ما سراغ ندارد و ملتى مثل ملت ایران در تاریخ ثبت نشده است .( سخنرانی درجمع سپاهیان ۱۷/۹/۵۹ ) “

” من این نگرانى که همیشه در دلم هست این است که من خوف این را دارم که مردم به واسطه امثال من به بهشت بروند؛ آنها براى خدا توجه به آقایان دارند، و ما هم و شما هم دعوت مى‏کنید مردم را به خیر و صلاح؛ من خوف این را دارم که آنها براى خاطر ما و شنیدن حرف ما به بهشت بروند و ما براى خاطر اینکه خودمان مهذب نبودیم به جهنم. و آن خوف زیادى که من دارم این است که ما روبرو بشویم با آنها، ما در جهنم باشیم، آنها در بهشت باشند و اشراف به ما پیدا کنند. و این خجالت را انسان کجا ببرد که اینها براى خاطر ما به آن مقامات رسیده‏اند و ما براى خاطر هواهاى نفسانى به این درجه سُفلى‏. این یک خوفى است که بسیارى از اوقات من متذکرش هستم.

(صحیفه امام، ج ۱۸، ص ۱۳ ) ”
مهرداد گرمسیری / خط امام

 

نوشته شده توسط خط امام در سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۴:۲۵ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.