با افزایش جنایات صهیونیستها، قدس درآستانه انفجار بزرگ قرار گرفته است
با افزایش جنایات صهیونیستها، قدس درآستانه انفجار بزرگ قرار گرفته است

خط امام : « زیاد الحموری » حقوقدان فلسطینی تاکید کرد که با افزایش جنایات نژادپرستانه صهیونیست ها، قدس شریف بر روی یک انبار باروت در آستانه انفجار بزرگ قرار گرفته و شرایط برای شروع انتفاضه ای جدید مهیا شده است. رییس مرکز حقوق اجتماعی و اقتصادی قدس در گفت وگو با خبرنگار ایرنا،خاطرنشان کرد […]

خط امام : « زیاد الحموری » حقوقدان فلسطینی تاکید کرد که با افزایش جنایات نژادپرستانه صهیونیست ها، قدس شریف بر روی یک انبار باروت در آستانه انفجار بزرگ قرار گرفته و شرایط برای شروع انتفاضه ای جدید مهیا شده است.

رییس مرکز حقوق اجتماعی و اقتصادی قدس در گفت وگو با خبرنگار ایرنا،خاطرنشان کرد که فلسطینی های ساکن قدس شریف ناآرام شده و تحمل جنایات بیشتر صهیونیست ها را ندارند و ادعای باطل صهیونیست ها مبنی بر آرام بودن قدس دروغ است.
الحموری اظهار داشت: شرایط ایجاد شده می تواند منجر به اتفاقات بزرگی شود که امتداد آن تا کرانه باختری نیز پیش خواهد رفت.
وی گفت: تعرض های صهیونیست ها در ماه های اخیر به قدس شریف و اهالی آن، راه را برای آغاز انتفاضه ای گسترده باز و هموار کرده است.
این حقوقدان فلسطینی افزود: رژیم اشغالگر قدس می خواهد اقدامات تجاوزکارانه و یهودی سازی را تا جداسازی کامل قدس از محیط فلسطینی و تهی کردن این شهراز هویت اسلامی و عربی ادامه دهد اما غافل از اینکه فلسطینی ها تحت هیچ شرایطی حاضر به پذیرش این جنایات نژادپرستانه نخواهند شد.
رییس مرکز حقوق اجتماعی و اقتصادی قدس با بیان اینکه « دیگر شکی باقی نمانده که رژیم صهیونیستی درصدد تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی و ایجاد فاصله بین قدس و محیط فلسطینی آن است»، تصریح کرد: فلسطینی ها صاحبان اصلی سرزمین فلسطین و قدس شریف از ورود به برخی مناطق آن منع شده اند.
الحموری هشدار داد که صهیونیست ها با عناوین جمعیت های یهودی و با انعقاد قراردادهای جعلی درصدد تصرف منازل فلسطینی ها هستند و فعالیت آنها در این زمینه شدت یافته است.
وی خاطرنشان کرد: صهیونیست ها تلاش می کنند تا تجاوز و تعدی به مسجد الاقصی را قانونی جلوه داده و شرایط را برای برپایی هیکل ادعایی فراهم کنند.
این حقوقدان فلسطینی خطاب به سران کشورهای جهان بویژه عربی و اسلامی گفت که سکوت دیگر بس است و با اتخاذ مواضع قاطع راه را بر صهیونیست ها که درصدد ویران کردن منازل فلسطینی ها در قدس و آواره کردن آنها هستند، ببندید.
الحموری تصریح کرد: رژیم صهیونیستی بخوبی می داند اتحادیه اروپا که از چندی پیش در زمره محکوم کنندگان شهرک سازی قرار گرفته، تنها مرجع بازگشت مجدد این رژیم و تشکیلات خودگردان فلسطین به پشت میز مذاکرات است، لذا قصد دارد با افزایش سیاست های تجاوزکارانه شرایط را بگونه ای رقم بزند تا در مذاکرات آینده سیاست شهرک سازی برای صهیونیست ها درمقابل دادن امتیازاتی ناچیز تعطیل نشود.

ایرنا