پایان معمای گروگانگیری سیدنی/ آزادی گروگان ها/ گروگانگیر کشته شد
پایان معمای گروگانگیری سیدنی/ آزادی گروگان ها/ گروگانگیر کشته شد

خط امام : ماجرای گروگانگیری در سیدنی استرالیا پس از 15 ساعت با حمله ماموران امنیتی و کشته شدن 3 تن در این حادثه از جمله گروگانگیر پایان یافت. به گزارش خط امام ایرنا از منابع خبری نوشت، با حمله ماموران پلیس به رستوران محل گروگانگیری، چندین گروگان باقی مانده در این مکان آزاد شدند […]

خط امام : ماجرای گروگانگیری در سیدنی استرالیا پس از 15 ساعت با حمله ماموران امنیتی و کشته شدن 3 تن در این حادثه از جمله گروگانگیر پایان یافت.

به گزارش خط امام ایرنا از منابع خبری نوشت، با حمله ماموران پلیس به رستوران محل گروگانگیری، چندین گروگان باقی مانده در این مکان آزاد شدند و دو تن از گروگانگیران کشته شده اند.
پلیس استرالیا اعلام کرد که گروگانگیر و دو گروگان از جمله یک زن 38 ساله در جریان این گروگانگیری کشته شدند.
این شهر از زمان آغاز این گروگانگیری شاهد حضور صدها مامور ویژه و مسلح بود و در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت. گزارش شده بود که عامل این اقدام از پلیس استرالیا خواسته بود که پرچم گروه تروریستی تکفیری داعش را در اختیارش قرار دهد.
همچنین منابع خبری گزارش داده اند که گروگانگیر تبعه استرالیایی ایرانی تبار است و پس از اقامت طولانی در سیدنی نام خود را از بروجردی به هارون تغییر داده است .
گزارش ها در برگیرنده این موضوع است که گروگانگیر با حمایت دولت سیدنی توانسته پناهندگی بگیرد و در حالیکه ده ها اتهام قضایی خشن داشته به قید وثیقه آزاد، شده است.
براساس گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی فرد مسلحی که چند نفر را در کافه ای در شهر سیدنی استرالیا گروگان گرفته بود، به اتهام ارتکاب تخلفاتی با قید ضمانت آزاد شده بود.
براساس این گزارش، وکیل سابق فرد گروگانگیر با نام ‘مان هارون مونس’ که در استرالیا پناهندگی سیاسی گرفته، گفت که وی این عملیات را به تنهایی انجام داده است.
خبرگزاری رویترز نیز به نقل از مقام پلیس استرالیا از سیدنی گزارش داد: این مهاجر به تجاوز جنسی متهم و به ارسال نامه های نفرت انگیز به خانواده های سربازان استرالیایی کشته شده در آنسوی مرز متهم است.
گروگانگیر به دلیل ارتکاب یک سری تخلفات خشونت بار از جمله همدستی در قتل همسر سابق خود با قرار وثیقه آزاد است، همچنین با اتهام بیش از 40 فقره اتهام جنسی و اعمال غیراخلاقی روبه رو و گروگانگیری هم به آن اضافه شده است.