فرماندهان داعش گریختند
فرماندهان داعش گریختند

خط امام : منطقه عمومی بلد طی دو روز گذشته شاهد تجمع نیروهایی بوده که برای انجام این عملیات وارد منطقه شده اند. به گزارش خط امام یک منبع خبری در بلد به خبرنگار ایرنا گفته : بیشتر فرماندهان اصلی داعش بدنبال اطلاع ازقریب الوقوع بودن این عملیات، از منطقه فرار کرده اند. این منبع […]

خط امام : منطقه عمومی بلد طی دو روز گذشته شاهد تجمع نیروهایی بوده که برای انجام این عملیات وارد منطقه شده اند.
به گزارش خط امام یک منبع خبری در بلد به خبرنگار ایرنا گفته : بیشتر فرماندهان اصلی داعش بدنبال اطلاع ازقریب الوقوع بودن این عملیات، از منطقه فرار کرده اند.
این منبع افزود: حملات نیروهای داعش به شهرهای بلد و دجیل در روز سه شنبه بطور کامل متوقف شد که این امر تایید کننده سراسیمگی و فرار فرماندهان داعش است.
وی گفت : این عملیات ازچند محور شکل خواهد گرفت که مناطقی از دجیل در حدودا 20 کیلومتری جنوب بلد تا الشرقاط در120 کیلومتری شمال تکریت را در بر می گیرد.
داعش طی روزهای اخیر حملات گسترده ای را به شهرهای سامرا، دجیل و بلد طراحی و عملیاتی کرد که با مقاومت سنگین نیروهای ارتش و مردمی روبه رو شد.
حتی برخی گزارش ها حاکی است در صبح سه شنبه نیروهای داعش با استفاده از مه آلود بودن منطقه تلاش کردند با استفاده از قناصه چی های خود ، جاده اصلی بغداد به سامرا را در محدوده های دجیل و بلد قطع کنند که تلاش آنان با واکنش به موقع نیروهای الحشد الشعبی روبه رو شد واین محوربسرعت بر روی خودروهای عبوری گشوده شد.
اکنون فرماندهان عملیاتی می گویند شهر سامرا و جاده اصلی بغداد به سامرا و تکریت بطور کامل امن وتردد در آن جریان دارد.
احمد الاسدی سخنگوی نیروهای الحشد الشعبی اطمینان داد که امنیت سامرا کاملا تامین شده وهیچ خطری آن راتهدید نمی کند وحتی درآینده نیز داعش توان تعرض به آن را نخواهد داشت.
وی گفت: جاده های این شهر به شعاع دستکم 15 کیلومتر از جانب مناطق شرقی وغربی تامین دارد و جاده مواصلاتی بغداد به تکریت نیز کاملا امن است.
الاسدی همچنین تاکید کرده که درعملیات بزرگ و قریب الوقوع نیروهای ارتش و مردمی، ارتفاعات حمرین نیز با هدف باز شدن محور استان دیالی به صلاح الدین پاکسازی کامل خواهد شد.
وی تلاش روزهای گذشته داعش برای اشغال شهر المعتصم را یادآور شد و گفت: با ورود به موقع نیروهای الحشد الشعبی این تلاش داعش نیز با شکست روبه رو شده و هم اکنون پرچم عراق بر فراز ساختمان های دولتی و ادارات شهر در احتزاز است.
رائد ابراهیم استاندار صلاح الدین نیز از آغاز قریب الوقوع عملیات بزرگ علیه داعش دراین استان خبر داد وگفت: دراین عملیات نیروهایی ازپلیس محلی، ارتش والحشد الشعبی وارد عمل می شود که نیروهای عشایری نیز آنان را همراهی خواهند کرد.
اهالی استان صلاح الدین عراق که تعدادی ازآنان بدلیل جنایات وتعرضات داعش خانه های خود را ترک کرده و درسایر نقاط عراق درآوارگی بسر می برند، امیدوارند با انجام این عملیات نظامی، استان برای اولین بار در 8 ماه گذشته به وضعیت عادی بازگشته وزندگی جریان طبیعی خود را دراین منطقه ازسر بگیرد.