ابراز خوشبینی وزیر خارجه ایتالیا از روند مذاکرات هسته ای
ابراز خوشبینی وزیر خارجه ایتالیا از روند مذاکرات هسته ای

به گزارش خط امام، وزیر امور خارجه ایتالیا جمعه شب درگفت وگو با شبکه دولتی ‘رای نیوز24’، ضمن ابراز خوشبینی از روند مذاکرات هسته ای گفت: مهم این است که در ماه نوامبر گذشته مذاکرات تمدید شد و احتمال دارد که در ماه ژوئن 2015 نتایج دلگرم کننده تری نسبت به گذشته داشته باشیم. وی […]

به گزارش خط امام، وزیر امور خارجه ایتالیا جمعه شب درگفت وگو با شبکه دولتی ‘رای نیوز24’، ضمن ابراز خوشبینی از روند مذاکرات هسته ای گفت: مهم این است که در ماه نوامبر گذشته مذاکرات تمدید شد و احتمال دارد که در ماه ژوئن 2015 نتایج دلگرم کننده تری نسبت به گذشته داشته باشیم.

وی به نقش مهم ایران در مبارزه علیه داعش اشاره کرد و افزود: ایران می تواند نقش مهمی را علیه داعش ایفا کند، کاری که اکنون در حال انجام آن است. یکی از روش های مختلفی که ایران می تواند در این راه انجام دهد، تاثیر گذاری بر جوامع شیعی است.

وزیر خارجه ایتالیا همچنین به تحریم های غرب علیه روسیه اشاره کرد و گفت: غرب نباید دچار این توهم شود که با اعمال این تحریم ها، موضع مسکو نیز بطور خودکار تغییر کند. شرایط دشوار اقتصادی نتیجه سقوط قیمت نفت است و اکنون باید راه سیاسی و گفت و گو را در خصوص کی یف و صحنه های دیگری که روسیه می تواند در آن مساعدت کند؛ دنبال کرد.

وزیر خارجه ایتالیا در اوایل آذر ماه نیز در دیدار با معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، ایران را بازیگری کلیدی در حل بحران های منطقه خواند و گفت: جایگاه ایران بر کسی پوشیده نیست و این کشور بازیگری کلیدی در حل بحران های منطقه است.
ايرنا