داعش مجری نقشه ارایه چهره منفی از اسلام است
داعش مجری نقشه ارایه چهره منفی از اسلام است

به گزارش خط امام ایرنا به نقل از رسانه های عراقی خبر داد، حیدر العبادی روز شنبه در بیانیه ای به مناسبت سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص)، افزود: سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام در شرایطی است که ما در حال نبرد شدید با گروه های تروریستی هستیم که هیچ ارتباطی با اسلام ندارند […]

به گزارش خط امام ایرنا به نقل از رسانه های عراقی خبر داد، حیدر العبادی روز شنبه در بیانیه ای به مناسبت سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص)، افزود: سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام در شرایطی است که ما در حال نبرد شدید با گروه های تروریستی هستیم که هیچ ارتباطی با اسلام ندارند و می کوشند چهره اسلامی را که پیامبر برای این امت اسلام آورد، خدشه دار سازند.

وی افزود: شرایط کنونی ایجاب می کند که همه ما برای مقابله با این گونه افکار ویرانگر ضدبشری و مغایر با رسالت پیامبر اسلام (ص) و نیز تحکیم عدالت، صلح و همبستگی میان امت اسلامی تلاش کنیم.

حیدر العبادی اقدام گروه های تکفیری و تروریستی از جمله داعش مبنی بر ارایه چهره منفی و افراطی از اسلام را محکوم کرد و گفت: این مغایر با رسالت آسمانی است که پیامبر اسلام آن را برای امت اسلامی آورد، از این رو ما باید با گرامیداشت سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام و الهام گرفتن از آن، بر اساس روش و سیره پیامبر اکرم و رسالت والای او حرکت کنیم.

در حالی که بسیاری از کارشناسان مسایل منطقه معتقدند گروه تروریستی داعش دست پرورده آمریکا و هم پیمانان غربی و عربی این کشور است، واشنگتن با همراهی متحدانش، از چند ماه قبل حملات هوایی محدودی را باعنوان مبارزه با این گروه تروریستی در خاک عراق و سوریه اجرا کرده است.

گزارش ها نشان می دهد این حملات نه تنها تاثیر مشهودی در جلوگیری از اقدامات تروریست های داعش نداشته، بلکه به زیرساخت های این دو کشور آسیب وارد کرده و به قیمت جان غیرنظامیان نیز تمام شده است.

با این حال ارتش عراق در چند ماه اخیر توانسته است با کمک نیروهای داوطلب مردمی و عشایر، پیروزی هایی را به دست آورده و برخی شهرها را از وجود تروریست ها پاکسازی کند.

تروریست های تکفیری داعش از 9 ژوئن (19خرداد) با حمله به شمال و غرب عراق، بخش هایی از این مناطق را اشغال کرده و مرتکب جنایت های زیادی شده اند.