خط امام : رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین در خطبه‌ای امیر قطر را مورد حمله قرار داد و برای نخستین بار مردم این کشور را به انقلاب علیه وی فراخواند. به گزارش خط امام از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یوسف قرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین در سخنانی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر […]

خط امام : رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین در خطبه‌ای امیر قطر را مورد حمله قرار داد و برای نخستین بار مردم این کشور را به انقلاب علیه وی فراخواند.

به گزارش خط امام از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یوسف قرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین در سخنانی شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر را آماج حملات خود قرار داد.

قرضاوی در قسمتی دیگر از سخنان خود، با انتقاد از اقدام دوحه در برپایی جشن کریسمس، کسانی را که این مراسم را جشن می گیرند، “نادان” خطاب کرد.

وی افزود: درخت کریسمس در اسلام پایه و اساسی ندارد اما ما نشانه‌های جشن کریسمس را در کشورهای اسلامی می‌بینیم؛ گویی که در یک کشور اروپایی مسیحی به سر می بریم.

قرضاوی تاکید کرد: با وجود جشن گرفتن کریسمس، در قطر به مناسبت میلاد پیغمبر (ص) و یا عید قربان در اماکن عمومی مسلمانان شاهد برگزاری جشنی نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: در قطر و برخی کشورهای اسلامی میلاد پیامبر اسلام (ص) را جشن نمی‌گیرند و شادی در آن را بدعت می‌دانند و این روز تعطیل اعلام نمی‌شود اما روز کریسمس را جشن می‌گیرند. در واقع امت، هویت اسلامی خود را کنار گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این نخستین بار است که قرضاوی از نظام حاکم در قطر به صورت علنی انتقاد می کند.