انتقاد از مقایسه پراید با گروه داعش
انتقاد از مقایسه پراید با گروه داعش

به گزارش خط امام از خانه ملت رضا رحمانی از ارسال نامه ای به سرافراز رئیس رسانه ملی در انتقاد به پخش گزارشی در بخش خبری 20:30 خبر داد وگفت: در این گزارش که در مورد صادرات خودروی پراید به کشور عراق بوده که خطرات این خودرو را با گروهک منحرف داعش برای مردم کشور […]

به گزارش خط امام از خانه ملت رضا رحمانی از ارسال نامه ای به سرافراز رئیس رسانه ملی در انتقاد به پخش گزارشی در بخش خبری 20:30 خبر داد وگفت: در این گزارش که در مورد صادرات خودروی پراید به کشور عراق بوده که خطرات این خودرو را با گروهک منحرف داعش برای مردم کشور عراق مقایسه کردند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چنین اقداماتی باعث تخریب غیرمنصفانه صنعت داخلی در بازارهای خارجی و تضعیف صادرات محصولات ایرانی می شود بنابراین انتظار می رود رئیس رسانه ملی با توجه به این نکته خبرنگار و گزارشگر گزارش مذکور در مورد خودروی پراید را توجیه کنند.
رحمانی تاکید کرد: همگان باید با ترویج و تقویت تولید ملی از افزایش صادرات حمایت نموده و نقدهای منصفانه و دلسوزانه نیز بایستی با هوشمندی و در فضای مناسب و با روشهای کارشناسی اعلام شود.
رئیس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی یادآورشد: در نامه ارسالی به رئیس رسانه ملی بر این نکته تاکید شده ضمن تذکر و رسیدگی به موضوع مقایسه غلط خودروی پراید با گروهک منحرف داعش تدابیر لازم برای جلوگیری از خسارات و جبران تبعات منفی این گزارش به عمل آورده شود.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، چند روز پیش در یکی از برنامه‌های تلویزیونی عنوان شده بود که با توجه به دپوی خودروهای پراید در مرز مهران جهت صادرات به عراق برای عراقی‌ها مساله این است که پراید خطرناک‌تر است یا داعش؟

معاون صادرات و امور بین‌الملل گروه خودروسازی سایپا نیز با تاکید بر اینکه مقایسه پراید با گروه تروریستی داعش اقدامی برخلاف منافع ملی بوده و حاصلی جز ضربه زدن به اهداف مدنظر اقتصاد مقاومتی ندارد، اعلام کرد: این اتفاق چند روز پس از انعقاد قرارداد 100 میلیون دلاری سایپا با کشور عراق برای صادرات خودرو به این کشور اتفاق افتاد و مشخص نیست که براساس کدام منطق به جای حمایت از صادرات کالای استراتژیکی همچون خودرو در شرایط تحریم، باید این کار را با عملکرد یک گروه تروریستی مقایسه کرد.