شیخ انقلابیون در اتاق بازجویی آل خلیفه
شیخ انقلابیون در اتاق بازجویی آل خلیفه

خط امام : انجمن حقوق بشر بحرین در گزارش خود اعلام کرد: در ماه قبل میلادی تعداد 114 بحرینی از جمله 3زن و 6 کودک بازداشت شدند و در این ماه یورش به 263 منزل مسکونی ثبت شده است. در بیش از 25 روستای بحرین از گازهای اشک آور و سلاح ساچمه‌ای برای متفرق کردن […]

خط امام : انجمن حقوق بشر بحرین در گزارش خود اعلام کرد: در ماه قبل میلادی تعداد 114 بحرینی از جمله 3زن و 6 کودک بازداشت شدند و در این ماه یورش به 263 منزل مسکونی ثبت شده است.
در بیش از 25 روستای بحرین از گازهای اشک آور و سلاح ساچمه‌ای برای متفرق کردن تظاهرکنندگان استفاده شده است.
تنها در دو روز گذشته بیش از 150 تظاهرات در مناطق مختلف بحرین برای آزادی دبیر کل جمعیت الوفاق برگزار شده است.

در حالی که خشم مردم بحرین از اقدام رژیم آل خلیفه به بازداشت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین ادامه دارد، دادستانی کل بحرین ظهر دیروز، پس از توقف دو روزه در بازجویی از شیخ علی سلمان، روند بازجویی از وی را از سر گرفت.
به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری صوت المنامه، عبدالله الشملاوی، وکیل شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد: دادستانی کل بحرین روند بازجویی از شیخ سلمان را ادامه داده است.
«نایف یوسف محمود» دادستان کل بحرین در توجیه بازداشت شیخ سلمان اعلام کرده است: دادستانی ابلاغیه‌ای از اداره آگاهی دریافت کرد مبنی بر اینکه دبیر کل یکی از جمعیت‌های سیاسی (الوفاق) به فعالیت و تحریک علیه نظام و تلاش برای تغییر نظام با زور، تهدید و وسایل نامشروع اقدام کرده است. این اقدامات با هدف تغییر نظام صورت می‌گیرند. وی همچنین مدعی شد: (شیخ) سلمان در خطبه‌هایش علیه نظام تبلیغ و این اقدامات را تکرار کرد تا اینکه نسبت به استفاده از قدرت نظامی علیه (رژیم حاکم در) کشور تهدید کرد.
این در حالی است که خشم مردم بحرین از اقدام رژیم آل خلیفه به بازداشت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین ادامه دارد و مردم به صورت خود جوش با برگزاری راهپیمایی و تظاهرات با شیخ علی سلمان ابراز همبستگی می‌کنند.
به گزارش شبکه تلویزیونی المنار، بحرین در دو روز گذشته نیز شاهد سرکوب تظاهرکنندگان بود و نیروهای حکومت بحرین به راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز بحرینی‌ها در مناطق مختلف یورش بردند و از گازهای سمی و گلوله‌های ساچمه‌ای که کاربرد آن در سطح بین‌المللی ممنوع است استفاده کردند.
در همین ارتباط خلیل مرزوق، معاون سیاسی دبیر کل جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین گفت: «بازداشت شیخ علی سلمان اوضاع را به حال انفجار در آورده است و همچنان‌که می‌بینید مردم با او اعلام همبستگی کرده‌اند. بازداشت وی باعث شده است پرونده شیخ علی سلمان در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی و در سطح حقوقی مطرح شود هر اندازه که شیخ علی سلمان در زندان بماند به همان اندازه بر شدت این همبستگی افزوده خواهد شد و این به  زیان حکومت است و به زیان مخالفان و مردم نیست.»
گزارش انجمن حقوق بشر بحرین از بازداشت‌ها و حمله به منازل
انجمن حقوق بشر بحرین در جدیدترین گزارش خود که مربوط به وقایع ماه دسامبر است از صدور نزدیک به 92 سال زندان برای 23 متهم سیاسی این کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا به نقل از سایت مرآئ‌البحرین، انجمن حقوق بشر بحرین در گزارش ماه دسامبر خود اعلام کرد: در ماه قبل میلادی تعداد 114 بحرینی از جمله 3 زن که بعد آزاد شده‌اند و نیز 6 کودک بازداشت شدند. این در حالی است که در این ماه یورش به 263 منزل مسکونی ثبت شده است.
در این گزارش برگزاری 211 راهپیمایی اعتراضی مسالمت‌آمیز در مناطق و روستاهای بحرین ثبت شده است، در بیش از 25 روستا از گازهای اشک آور و سلاح ساچمه‌ای برای متفرق کردن تظاهرکنندگان استفاده شده است که به دنبال آن تعدادی از تظاهرکنندگان در مناطق مختلف بحرین زخمی شدند. بیش از 10 منطقه هم در زنجیره انسانی که برای حمایت از زنان بازداشت شده تشکیل شده بود، شرکت کردند.
به گفته سخنگوی جمعیت اسلامی الوفاق بحرین تنها در دو روز گذشته بیش از 150 تظاهرات در مناطق مختلف بحرین برای آزادی دبیر کل جمعیت الوفاق برگزار شده است. منابع بحرینی اعلام کردند به نظر نمی‌رسد تظاهرات در آینده نزدیک متوقف شود بویژه اینکه مخالفان بحرینی فراخوان‌هایی را برای برپایی تظاهرات بیشتر داده‌اند؛ در همین حال شورای حقوق بشر سازمان ملل نسبت به این مسأله ابراز نگرانی و اعلام کرد که بازداشت دبیر کل جمعیت الوفاق به تنش‌ها در صحنه سیاسی بحرین دامن می‌زند.