مظنونان حمله به نشریه فرانسوی ازسوریه بازگشته اند
مظنونان حمله به نشریه فرانسوی ازسوریه بازگشته اند

خط امام : خبرگزاری فرانسه صبح امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که یکی از مظنونان حمله به دفتر نشریه طنز ‘شارلی ابدو’ خود را به نیروهای پلیس تسلیم کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، خبرگزاری فرانسه، نام این فرد را که کوچکترین مظنون این حمله بوده، حمید مراد (18 ساله) اعلام کرد. با […]

خط امام : خبرگزاری فرانسه صبح امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که یکی از مظنونان حمله به دفتر نشریه طنز ‘شارلی ابدو’ خود را به نیروهای پلیس تسلیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، خبرگزاری فرانسه، نام این فرد را که کوچکترین مظنون این حمله بوده، حمید مراد (18 ساله) اعلام کرد. با این حال اشاره ای به محل تسلیم شدن این فرد نکرده است.

به نوشته روزنامه لوپوئن، «مراد» که رانندگی خودروی مهاجمان را برعهده داشت، فردی بی خانمان است که سال گذشته در مدرسه ای در شهر رنس ثبت نام کرده بود و سال آخر دبیرستان را می گذراند.

براساس این گزارش، دو مظنون دیگر که دو برادر به نام های سعید کواشی (34 ساله) و شریف کواشی(32 ساله) هستند، همچنان متواریند.

مقام های فرانسوی عکس دو برادر مظنون را از طریق رسانه ها منتشر کرده اند.

81455860-6190365
این دو برادر فرانسوی الجزایری تبار، متولد پاریس هستند؛ شریف کواشی برای دستگاه مبارزه با تروریسم فرانسه شناخته شده بوده است. این دو برادر تابستان امسال از سوریه به فرانسه بازگشته بودند.

یگان ویژه ای از نیروهای پلیس فرانسه با کمک شماری از سربازان ارتش، چهارشنبه شب عملیات گسترده ای را در شهر رنس واقع در شمال شرق فرانسه برای دستگیری مظنونان این حمله مسلحانه آغاز کرده اند.

پلیس فرانسه همچنین تعدادی از نزدیکان این دو برادر را بازداشت کرد.

به گفته پلیس، هویت مهاجمان از طریق کارت شناسایی که در خودرو جامانده شناسایی شده است.

به نوشته لوپوئن، یکی از این افراد در سال 2008 با یک شبکه عراقی مرتبط بود که ظاهرا جوانان را به پیوستن به گروه های تروریستی در عراق تشویق می کرده است. این فرد در سال 2005 به دلیل تلاش برای مسافرت به دمشق بازداشت شده بود.

به گفته یکی از مقام های پلیس فرانسه، این سه مهاجم با شبکه تروریستی یمنی در ارتباط بوده اند.

آسوشیتدپرس نیز اعلام کرد که شریف کواشی در سال 2008 به اتهام های تروریستی و اعزام تروریست ها به عراق، محاکمه و به 18 ماه زندان محکوم شده بود.

سه فرد مسلح ساعت 11 و 30 دقیقه روز چهارشنبه (به وقت محلی) به دفتر نشریه طنز «شارلی ابدو» در پاریس، حمله و اقدام به تیراندازی کردند و سپس با دو خودرو از محل حادثه گریختند. در این حمله 12 تن کشته و 10 تن نیز زخمی شدند.

irna.ir