شمار قربانیان توفان برف در مناطق اشغال شده سوریه به 11تن افزایش یافت
شمار قربانیان توفان برف در مناطق اشغال شده سوریه به 11تن افزایش یافت

خط امام : یک گروه ناظر بر اوضاع سوریه روز دوشنبه اعلام کرد که با جان باختن 5 تن دیگر بر اثر سرما و یخبندان شدید در مناطق تحت اشغال تروریست ها در سوریه، مجموع قربانیان توفان برف که از هفته پیش این کشور را درنوردیده است، به 11 تن رسید. به گزارش خبرگزاری فرانسه […]

خط امام : یک گروه ناظر بر اوضاع سوریه روز دوشنبه اعلام کرد که با جان باختن 5 تن دیگر بر اثر سرما و یخبندان شدید در مناطق تحت اشغال تروریست ها در سوریه، مجموع قربانیان توفان برف که از هفته پیش این کشور را درنوردیده است، به 11 تن رسید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، گروه دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس با به روز رسانی آمار قبلی قربانیان توفان برف که بخش های گسترده ای از خاک سوریه را تحت پوشش قرار داده، افزود که 7 کودک از جمله 2 دختر دوقلو در میان قربانیان وجود دارند.

در میان آخرین قربانیان توفان برف، یک نوزاد دختر 2 روزه در بخش فردوس شهر حلب در شمال سوریه به چشم می خورد که خواهر دوقلوی وی نیز روز یکشنبه جان باخت.

‘رامی عبدالرحمان’ مدیر این گروه به فرانس پرس گفت که هر 2 خواهر دوقلو به علت سرمای شدید هوا، جان باخته اند.

دیگر قربانیان موج سرما در سوریه، شامل 3 پسربچه در ‘بیت صاحم’ در جنوب دمشق، شهرک ‘البوکمال’ تحت اشغال گروه تروریستی داعش در شرق سوریه و استان ‘درعا’ در جنوب این کشور می باشند.

به گفته این گروه، پنجمین قربانی در استان ‘دیرالزور’ در همسایگی خاک عراق بوده است که یک مرد در آن به علت دسترسی نداشتن به وسایل گرمایشی، جان سپرده است.

تمامی این قربانیان ساکن مناطق تحت اشغال تروریست ها از جمله داعش بوده اند که در آنها کمبود شدید مواد غذایی، گرمایشی و تجهیزات و وسایل پزشکی، وجود دارد.

دستکم 2 پناهنده سوری نیز چهارشنبه گذشته در کشور لبنان در همسایگی این کشور، به علت کاهش سریع دمای هوا، جان خود را ازدست داده اند.