گروه های تروریستی اسلام را هدف گرفته اند
گروه های تروریستی اسلام را هدف گرفته اند

خط امام : وزیر خارجه ایتالیا درگفت وگو با شبکه خبری ‘اسکای نیوز24’ با بیان اینکه ‘ تروریست محسوب کردن مسلمانان، احمقانه است’، افزود: نیاز به یک اقدام فرهنگی متقابل است.تروریسم پوشش اسلامی دارد، اما اسلام نیست و گروه های تروریستی اسلام را هدف گرفته اند. به گزارش خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا)، ‘پائولو جنتیلونی’ گفت: […]

خط امام : وزیر خارجه ایتالیا درگفت وگو با شبکه خبری ‘اسکای نیوز24’ با بیان اینکه ‘ تروریست محسوب کردن مسلمانان، احمقانه است’، افزود: نیاز به یک اقدام فرهنگی متقابل است.تروریسم پوشش اسلامی دارد، اما اسلام نیست و گروه های تروریستی اسلام را هدف گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا)، ‘پائولو جنتیلونی’ گفت: باید سطح امنیتی را در ایتالیا بالا برد و تدابیری اتخاذ کرد . تهدیدی که از آن صحبت می کنیم جدید است و برای نخستین بار یک سازمان تروریستی تبدیل به یک دولت شده است و پول زیادی در اختیار دارد. تروریست ها سرزمینی را کنترل کرده اند که در آن هرچیز مخالفت آنها باشد، نابود می کنند.

وزیر خارجه ایتالیا اظهار داشت: بی توجهی به تهدیدات و زنگ خطرهایی که می تواند متوجه ایتالیا شود، یک اشتباه است.

این منبع اضافه کرد،تروریست های داعش پس از فاجعه در پاریس، واتیکان که در قلب شهر رم قرار گرفته است، را هدف قرار داده اند.

از سویی نیز شبکه تلویزیونی ‘بیلد’ آلمان به نقل از سازمان امنیت ملی آمریکا اعلام کرد، رم در هدف تروریست ها قرار دارد و به دنبال این زنگ خطرها، تدابیر امنیتی شدیدی در رم و بویژه واتیکان اتخاذ شده است.

‘آنجلینو آلفانو’ وزیر کشور نیز ایتالیا اظهار داشت: ما در حالت آماده باش کامل هستیم، اکنون هیچ کشوری نیست که در خطر حملات تروریستی نباشد.

منابع اطلاعات ایتالیا اعلام کردند، در روزهای اخیر ‘ سیا’ اطلاعاتی درباره فعالیت های تروریستی ارائه داده است.

گفته می شود، گروهی متشکل از چهار تروریست در حال حرکت به سوی اروپا هستند که در برخی اوقات خود را به عنوان پناهجو معرفی می کنند و در عملیات استراق سمع نیز نام رم شنیده شده است.

این نخستین بار نیست که نام واتیکان و رم شنیده می شود. در اوایل ماه سپتامبر 2014 شایعاتی در باره تهدید مستقیم علیه پاپ فرانسیس شنیده شد و سفارت عراق در ایتالیا نیز آن را تایید کرد. چند روز بعد نیز ابومحمد العدنانی سخنگوی داعش در سخنرانی تند علیه اتحاد ضدداعش که به بمباران درعراق و سوریه پرداختند، تهدید به فتح رم و شکستن صلیب ها کرد.

در اوایل اکتبر گذشته نیز در یک تصویر مونتاژ شده ، پرچم داعش در واتیکان با شعار صلیبیون شکست خورده در نشریه داعش منتشر شد.

گفتنی است، در ایتالیا بیش از 10 هزار اهداف حساس وجود دارد که به شدت تحت کنترل و نگهبانی است و احتمال دارد شمار آنها بیشتر شود.

وزارت کشور ایتالیا به تازگی از شناسایی 53 افراط گرا در این کشور خبر داد.

irna.ir