خط امام : همه اتفاقاتی که در هفته های گذشته و درخصوص کشتار شارلی ابدو و اقدامات ضداسلامی این نشریه رخ داد، تنها شامل اخبار بد و ناگوار نبودند، چه اینکه به مثابه تلنگری، باعث رستگاری تعدادی از مردم نیز شدند. به گزارش پایگاه خبریONISLAM، یکی از این انسان ها، ایزابل ماتیک زن کارگردان فرانسوی […]

خط امام : همه اتفاقاتی که در هفته های گذشته و درخصوص کشتار شارلی ابدو و اقدامات ضداسلامی این نشریه رخ داد، تنها شامل اخبار بد و ناگوار نبودند، چه اینکه به مثابه تلنگری، باعث رستگاری تعدادی از مردم نیز شدند.

به گزارش پایگاه خبریONISLAM، یکی از این انسان ها، ایزابل ماتیک زن کارگردان فرانسوی است که اسلام آوردن خود را در صفحه شخصی خویش در فیسبوک اعلام کرد. مسلمان شدن خانم کارگردان تنها چند روز پس از حملات خونین شارلی ابدو صورت گرفته است.

خانم ماتیک در صحفه فیسبوک خود گفت من امروز – 11 ژانویه- برای اولین بار شهادت می دهم که هیچ خدایی جز الله نیست و محمد(ص) فرستاده اوست. وی در این بیانیه از زحمات هشام بهلول بازیگر مراکشی که در اسلام آوردنش تاثیر داشته نیز تشکر کرده است.

ماتیک در اعلامیه مسلمانی خود به صراحت گفته است که به خاطر اتفاقاتی که پس از کشتار شارلی ابدو رخ داده، تصمیم گرفته است مسلمان شود. وی با اشاره به اهانت این نشریه به پیامبر گرامی اسلام گفت ما نباید از این اقدام ناراحت شویم چون آن کسی که شارلی ابدو او را به تصویر کشید در حقیقت پیامبر ما نبوده است، او تصویر ذهنی است که امثال کارتونیست های شارلی ابدو به روی کاغذ آورده اند. وی با اشاره به اهانت ها و تهمت های مردم مکه در آغاز رسالت پیامبر از همه مسلمانان خواست در برابر این موضوع هم با سعه صدر برخورد کنند. ایزابل ماتیک از مسلمانان خواست هیچ توجهی به شارلی ابدو نکنند و اهمیتی به کارتون های این نشریه ندهند.

shafaqna.com