الزام دولت به غنی سازی با نسل جدید سانتریفیوژها
الزام دولت به غنی سازی با نسل جدید سانتریفیوژها

خط امام : سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تهیه طرحی از سوی جمعی از نمایندگان مجلس برای الزام دولت به ادامه کار غنی سازی با استفاده از نسل جدید سانتریفیوژها خبر داد. به گزارش خط امام ، سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران […]

خط امام : سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تهیه طرحی از سوی جمعی از نمایندگان مجلس برای الزام دولت به ادامه کار غنی سازی با استفاده از نسل جدید سانتریفیوژها خبر داد.

به گزارش خط امام ، سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ، اظهار کرد: اخیرا که کنگره شروع به تهدیداتی علیه ایران درباره‌ی اعمال تحریم‌های جدید کرده نمایندگان د رحال تهیه طرحی هستند که دولت را ملزم می‌کند کار غنی سازی خود را با نسل جدید سانتریفیوژها ادامه دهد.

وی اضافه کرد ‌که این طرح توسط کمیته هسته‌ای مجلس وبه صورت فنی و دقیق و عملیاتی در حال پیگیری است.

نماینده مردم ورامین در مجلس ادامه داد: ما با دولت آمریکا در مورد مساله‌ی هسته ای مذاکره می‌کنیم بنابراین این که کنگره می‌خواهد چه کار کند به ما ارتباطی ندارد و رئیس جمهور آمریکا باید در این زمینه پاسخگو باشد، ما نباید درگیر مسائل داخلی آمریکا شویم.

نقوی حسینی با بیان اینکه اعمال هر نوع تحریم علیه ایران خلاف توافق ژنو است خاطرنشان کرد: اگر این اتفاق بیافتد قطعا خط پایان و شکست مذاکرات خواهد بود و در این صورت آمریکایی‌ها باید مسئولیت شکست مذاکرات را بپذیرند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی قبلا هم آمادگی خود را برای مواجه با چنین مسائلی اعلام کرده و حتی طرحی دراین زمینه آماده شد که اگر غربی‌ها بخواهند بر سر راه مذاکرات مانع تراشی کنند دولت ملزم می‌شود غنی سازی خود را تا 60 درصد افزایش دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: هر دو طرح مجلس در مورد غنی سازی به عنوان گزینه‌های روی میز پارلمان ایران است و اگر کنگره بخواهد همچنان مانع تراشی کند و تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال وتصویب کند ما هم این طرحها را به جریان می‌اندازیم و از دولت می‌خواهیم به راه خودش ادامه دهد.